Aktualizované: Hirscher vyhral superkombináciu na ZOH 2018 v Pjongčangu, striebro a bronz putujú do Francúzska

Marcel Hirscher
Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher počas zjazdu alpskej kombinácie mužov na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. Kórejská republika, Pjongčang, 13. február 2018. Foto: SITA/Martin Medňanský.
  • aktualizované 13. februára, 8:53

PJONGČANG 13. februára (WebNoviny.sk) – Rakúšan Marcel Hirscher získal zlatú medailu v utorkovej superkombinácii mužov v zjazdovom lyžovaní na zimných olympijských hrách v kórejskom Pjongčangu.

Prelink

Šesťnásobný držiteľ veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári už vyhral 26 slalomov v bojoch o krištáľové glóbusy a v tejto disciplíne je aj úradujúci majster sveta. Zlato z olympijských hier mu však doteraz chýbalo v jagavej zbierke.

Striebro si v utorok vybojoval Francúz Alexis Pinturault, bronz patrí ďalšiemu francúzskemu pretekárovi Victorovi Muffatovi-Jeandetovi. Nemec Thomas Dressen, ktorý bol najrýchlejší v zjazde, slalomové kolo nedokončil.

„Ešte si to poriadne neuvedomujem. Asi tomu začnem veriť až s blížiacim sa medailovým ceremoniálom. Všetci, najmä doma v Rakúsku, odo mňa čakali zlato. Všade som počul: ‚Pekná kariéra, ale olympijské zlato ti stále chýba.‘ Už to nie je pravda, čo je skvelé,“ povedal víťazný Marcel Hirscher pre Olympijský informačný servis.

Tatranec Adam Žampa, ktorý obhajoval skvelé piate miesto zo Soči, skončil na 22. priečka. Druhý Slovák Matej Falat nedokončil slalomovú časť.

ZOH 2018 v Pjongčangu

Zjazdové lyžovanie

Muži – superkombinácia (zjazd + slalomové kolo): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 2:06,52 min, 2. Alexis Pinturault (Fr.) +0,23 s, 3. Victor Muffat-Jeandet (Fr.) +1,02, 4. Marco Schwarz (Rak.) +1,35, 5. Ted Ligety (USA) +1,45, 6. Thomas Mermillod Blondin (Fr.) +1,50, 7. Kjetil Jansrud (Nór.) +2,15, 8. Štefan Hadalin (Slovin.) +2,42, … 22. Adam Žampa (SR) +4,58, … Matej Falat (SR) nedokončil slalomové kolo