Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euha acuh suha1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: EUHL

Historický moment vzniku Českej a Slovenskej univerzitnej hokejovej asociácie v spolupráci s Európskou univerzitnou hokejovou asociáciou

BRATISLAVA 19. februára 2019 (WBN/PR) – Vznikli české a slovenské univerzitné hokejové asociácie, ktoré majú chrániť, podporovať a reprezentovať ich spoločné záujmy študenta – športovca v Európe.

Jednotliví členovia novovzniknutých asociácií s názvami ACUH – Asociace Českého Univerzitního HokejeSUHA – Slovenská Univerzitná Hokejová Asociácia budú navzájom rozvíjať vzájomné partnerstvo prostredníctvom vzájomnej podpory pri spoločných aktivitách v rámci univerzitného hokejového hnutia v Čechách a na Slovensku pod hlavičkou EUHA – Európskej univerzitnej hokejovej asociácie. Podpísaním memoranda o spolupráci a vzájomnom uznaní medzi asociáciami a predsedami Alešom Bachánkom- ACUH, Ľubomírom Sekerášom SUHA a Jaroslavom Strakom EUHA sa urobil historický moment prepojenia študenta športovca s univerzitami, duálnej kariéry v pravidelnej súťaži EUHL, ktorá pôsobí v Európe už 6 rokov.

Novovzniknuté asociácie budú ako jediné spravovať univerzitný hokej v ČR a SR pod materskou organizáciou EUHA. Obe asociácie prehlasujú spoločný cieľ a to spojiť a vytvoriť funkčné prepojenie medzi hokejom a zároveň možnosťou študovať, čím sa stávajú rovnocennými partnermi s rovnakými právami a povinnosťami. Zároveň vytvorením rámca pre vzájomnú spoluprácu sa budú spoločne podporovať v aktivitách v rámci športu-hokeja s dôrazom na vzájomné prepojenie vzdelávania a ľadového hokeja v oboch krajinách. Asociácie budú ako jediné spravovať univerzitný hokej v prislúchajúcej krajine.

Acuh_euha_suha 2.jpg
Foto: EUHL

Pred šiestimi rokmi stáli pri narodení EUHL – Európskej univerzitnej hokejovej ligy a jej riadiacom orgáne asociácie-EUHA práve české aj slovenské univerzitné tímy.

EUHA momentálne spolupracuje s národnými zväzmi ČSLH A SZĽH a nedávno súhlasila so spoluprácou nielen s českými a slovenskými hokejovými asociáciami, ale nedávno podpísala aj trojstranné Memorandum o porozumení, kde sa vo veľmi jedinečnom momente predstavitelia EUHA, Ruskej študentskej hokejovej ligy (RSHL) a Americkej asociácie kolegiálneho hokeja (ACHA) stretli za jedným stolom. Podpísaním tohto Memoranda s americkými a ruskými združeniami sa EUHA stala jediným medzikontinentálne akceptovaným združením v oblasti rozvoja univerzitného hokeja v Európe.

Zdroj: EUHA
www.euhl.eu

Odporúčané články

Štvrťfinále ukončené, Inžinieri uzavreli najlepšiu štvoricu Návrat k základnej časti EUHL očami čísel

Neprehliadnite

Pellegrini rozkol v Smere-SD nevníma, vyjadril sa aj k situácii v koalícii a slovám Fica o novinároch Neviem posúdiť, či to naozaj bola ruka, hovorí Hamšík o spornom momente v zápase proti Walesu Leteckí záchranári pomáhali 2,5 ročnému chlapcovi, po páde do žumpy bol v kritickom stave Pekárom sa cena práce za zamestnanca zvýši takmer o 84 percent, varujú pred kolapsom vo výrobe Šefčovič trvá na tom, že Čaputovej koncipientská prax nie je v poriadku Skorý gól ukončil slovenské nádeje, hrdinom James, píšu médiá o víťazstve Walesu Aktualizované: Fialková mala na dosah malý glóbus, v Top 10 skončila aj Kuzminová Theresa Mayová čelí výzvam konzervatívcov na odstúpenie, otázka brexitu je stále nevyriešená

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Ľadový hokej

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.