HK Orange 20 najskôr viedol 2:0, nakoniec proti Popradu v 2. kole Tipsport ligy prehral

HK Poprad
Radoslav Macík z HK Nitra (vpravo) počas hokejového zápasu play-off Tipsport ligy medzi HK Poprad – HK Nitra. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

PIEŠŤANY 12. septembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HK Orange 20 v Piešťanoch podľahli hráčom Popradu 2:5 v utorňajšej dohrávke 2. kola slovenskej Tipsport ligy. Mladíci pritom zásluhou Viliama Čacha viedli po prvej tretine 1:0, a keď sa v druhej časti presadil Sebastián Šmída, „dvadsiatka“ vyhrávala už 2:0.

Vzápätí však hostia odpovedali gólmi Michaela Vandasa, Aleša Ježeka a „expresný“ obrat v priebehu 159 sekúnd dokonal Daniel Brejčák. V záverečnom dejstve sa presadili iba hráči Popradu. Najprv Matej Paločko upravil na priebežných 4:2 a o necelé tri minúty uzavrel skóre zápasu jeho brat Matúš.

Tipsport liga 2017/2018 – 2. kolo

• utorok:

HK Orange 20 – HK Poprad 2:5 (1:0, 1:3, 0:2) /hralo sa v Piešťanoch/

Gól: 9. Čacho (Švarc), 31. Šmída (Marcinek, Smolka) – 34. Vandas (Lichanec, McDowell), 36. Ježek (Matej Paločko), 36. D. Brejčák (Svitana, Mlynarovič), 47. Matej Paločko (D. Brejčák, D. Bondra), 50. Matúš Paločko (Matej Paločko, D. Bondra)
Vylúčení: 8:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Stano – Synek, Orolin, 144 divákov

HK Orange 20: Durný – Fereta, Hílek, Zeleňák, Švarc, Dlapka, Matejovič, Krempaský, Kuna – Mesaroš, Kundrik, N. Jaško – Vašaš, Čacho, V. Vybiral – Marcinek, Šmída, Smolka – Václav, Bjalončík, Múčka
Poprad: Corbeil – Ježek, D. Brejčák, McDowell, Š. Fabian, Ignatov, Jáchym, Zadražil, Dinda – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Vandas, Heizer, Lichanec – Matúš Paločko, Abdul, D. Bondra – Matej Paločko, Vartovník, Bogoslovski