Dvadsiatka prekvapila, na domácom ľade nakoniec podľahla po nájazdoch majstrovskej Banskej Bystrici (aktualizované)

Orange 20 - Banská Bystrica
Marek Švarc z HK Orange 20 a Miloš Bubela z HC´05 iClinic Banská Bystrica počas zápasu 14. kola hokejovej Tipsport ligy 2017/2018 medzi HK Orange 20 – HC´05 iClinic Banská Bystrica. Piešťany, 24. október 2017. Foto: SITA/Martin Havran
  • aktualizované: 24. októbra, 21:15

PIEŠŤANY 24. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti majstrovskej Banskej Bystrice zvíťazili nad domácimi hráčmi HK Orange „20“ 3:2 po samostatných nájazdoch v utorňajšom stretnutí 14. kola slovenskej Tipsport ligy.

Za domácich sa v prvej tretine presadil Kroni Musliu, no „baranom“ sa v druhej časti hry podarilo otočiť skóre zásluhou dvoch gólov obrancu Jána Brejčáka.

„Dvadsiatka“ dokázala vyrovnať v záverečnej tretine, keď svoj premiérový gól v sezóne zaznamenal Radoslav Mesaroš. V samostatných nájazdoch rozhodol o triumfe favorita kanadský útočník Éric Faille.

Mladíci si pripísali už siedmu prehru v sérii, kým Banská Bystrica sa ziskom dvoch bodov dostala na druhé miesto v tabuľke pred Košice, no tie majú jeden zápas k dobru.

TIPSPORT LIGA – 14. KOLO:

HK Orange „20“ – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 12. Musliu (Tamáši, Smolka), 43. Mesaroš (Smolka, Tamáši) – 31. J. Brejčák, 40. P. Valent, rozhodujúci sam. nájazd Faille
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 0:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Smetana, Fridrich – Orolín, Németh, 242 divákov

HK Orange 20: Durný – Hílek, Hedera, Zeleňák, Fereta, Dlapka, Švarc, M. Krempaský, Matejovič – Marcinek, Kundrik, N. Jaško – Vašaš, Čacho, V. Vybiral – Musliu, Tamáši, Smolka – Mesaroš, Šmída, Václav

Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, I. Ďatelinka, M. Sersen, J. Brejčák, G. Gélinas, V. Mihalik, Grundling, A. Sedlák – Faillé, T. Surový, M. Lunter – Belluš, Češík, Lamper – Hohmann, Bubela, M. Bartánus – Róth, P. Valent, Andrisík

HK Orange „20“ 13 3 0 1 1 1 7 30:54 13

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.