Hľadá sa muž na bielom Seate, ktorý sa vydáva za policajta a kontroluje vodičov na vlastnú päsť

Foto: ilustračné, Pixabay

Na cestách sa pohybuje muž, ktorý na vlastnú päsť vykonáva cestné kontroly. V nedeľu 17. mája v okrese Senec muž v policajnej uniforme zastavil vodiča osobného auta. Kontrola nebola v súlade s platnými zákonmi. Ako agentúru SITA informovala Petra Friese z tlačového odboru ministerstva vnútra, na základe zistených skutočností by nemalo ísť o jeden prípad. Zároveň nie je možné vylúčiť, že sa mu v minulosti podarilo takýmto spôsobom od vodičov vylákať hotovosť za fiktívne uložené pokuty.

Skontrolovaní vodiči sa majú kontaktovať rezort

Muž jazdí na bielom Seate Exeo ST bielej farby s nálepkami Pitbull s bratislavským evidenčným číslom.

Je sám a za oknom má kameru, ktorou sníma „dopravnú kontrolu“. Úrad inšpekčnej služby hľadá vodičov, ktorých od začiatku roka kontroloval muž v policajnej uniforme na tomto vozidle, aby sa bez ohľadu na to, či uloženú pokutu zaplatili, alebo nie, prihlásili na adrese: uis@minv.sk.

Policajt vo voľnom čase

Približne pred rokom riešila polícia podobný prípad v Českej republike. Z výsledkov vyšetrovania vyplynulo, že osobou ktorá neoprávnene ukladala pokuty, bol policajt vo voľnom čase.

Preto sa aktuálnym prípadom na Slovensku zaoberá Úrad inšpekčnej služby od začiatku. V prípade, že by sa preukázalo, že podozrivý nie je príslušníkom polície, bude možné vec odstúpiť príslušnému útvaru, ak prokurátor nerozhodne inak.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petra Friese
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRÚrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR