Hľadajú dobrovoľníkov pre MS v hokeji 2019 na Slovensku, potrebujú ich stovky na rôzne pozície

dobrovoľníci, MS v hokeji
Foto: ilustračné, SITA/Jozef Jakubčo.

KOŠICE 25. októbra (WebNoviny.sk) – Organizačný výbor budúcoročných majstrovstiev sveta v hokeji je v plnom nasadení pri výbere dobrovoľníkov na toto vrcholné podujatie, ktoré od 10. do 26. mája 2019 budú hostiť Košice a Bratislava.

„Bez dobrovoľníkov by sme hokejový šampionát nezorganizovali. Nesmierne oceňujem prácu stoviek nadšencov, ktorí sa aj touto formou zaslúžia o to, že na Slovensku môžeme privítať hokejovú elitu. Verím, že nebudeme mať problém do konca decembra uzatvoriť nábor, z ktorého následne vyberieme tých približne 700 dobrovoľníkov, ktorí sa budú podieľať na organizácii majstrovstiev sveta,“ povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút.

Napriek tomu, že funkcia dobrovoľníka nie je honorovaná, vo svete je veľmi žiadaná. Dobrovoľníci budú na MS 2019 zastávať rôzne pozície – niektorí budú vítať účastníkov a poskytovať im potrebné informácie, ďalší budú mať na starosti predzápasové a pozápasové ceremoniály, iní bezchybné zabezpečenie vybavenia jednotlivých štadiónov alebo prácu v tlačových strediskách.

V Košiciach bude 300 dobrovoľníkov

Dobrovoľníci budú tiež usmerňovať fanúšikov na tribúnach či vo fanzónach, budú tiež dostávať rôzne zadania podľa momentálnych potrieb organizátorov.

„Veľmi si vážime prácu dobrovoľníkov. Počas veľkých a organizačne náročných podujatí, akým sú určite aj majstrovstvá sveta v hokeji, je ich úloha mimoriadne dôležitá. Bez nich si nevieme predstaviť zvládnutie takýchto podujatí na vysokej úrovni. Pred ôsmimi rokmi v Košiciach významne pomohli počas hokejových majstrovstiev sveta, v roku 2013 zasa v situácii, keď boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Verím, že aj budúci rok sa nájde v našom meste dosť ľudí, ktorí prispejú k úspešnému priebehu prestížneho svetového podujatia,“ vyzdvihol prácu dobrovoľníkov zastupujúci primátor mesta Košice Martin Petruško.

Na MS 2019 by sa malo podieľať viac ako 700 dobrovoľníkov, Košice sa stanú dočasným domovom pre 300 dobrovoľníkov. Zaujímavosťou je, že práve Košice budú od januára 2019 Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva.

„Dobrovoľníctvo má v Košiciach dlhodobú tradíciu, našu vďaku a úctu si zaslúžia mnohí Košičania a neziskové organizácie, venujúce sa dobrovoľníctvu. Ich činnosť možno nie je na prvý pohľad tak viditeľná, ale bez ich systematickej a trpezlivej práce by naše mesto nebolo také krásne a úspešné,“ povedala námestníčka primátora mesta Košice Renáta Lenártová.

Vek aspoň 18 rokov a znalosť anglického jazyka

Úlohou niektorých dobrovoľníkov je napríklad aj zabezpečenie vybavenia šatní jednotlivých tímov.

„V každom zápase je dôležité, aby sa hráči plne koncentrovali na svoj výkon a mali k tomu vytvorené potrebné zázemie. Veľmi si vážim ľudí, ktorí nám v zákulisí vytvárajú skvelé podmienky. S dobrovoľníctvom na Slovensku podľa môjho názoru nemáme problém. Sme totiž pohostinný a dobrosrdečný národ. Verím, že to dokážeme aj na budúcoročnom svetovom šampionáte,“ prezradil slovenský reprezentant a hráč HC Košice Ladislav Nagy.

Dôležitým predpokladom pri záujme stať sa dobrovoľníkom je vek aspoň 18 rokov, znalosť anglického jazyka a možnosť byť k dispozícii organizátorom MS minimálne 10 dní.

„Záujemcovia o funkciu dobrovoľníkov sa už teraz môžu registrovať na oficiálnej stránke šampionátu v špeciálne vytvorenej kategórii pre dobrovoľníkov. Pri registrácii si zvolia tri konkrétne pozície, v ktorých by chceli pôsobiť. Nábor dobrovoľníkov sa končí 31. decembra 2018. Nasledovať budú pohovory a výber dobrovoľníkov pre svetový šampionát,“ ozrejmila riaditeľka komunikácie šampionátu Michaela Grendelová.

Informácie a hlasy pochádzajú z tlačovej správy organizátorov MS 2019 v ľadovom hokeji.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ladislav NagyMartin KohútMartin Petruško
Firmy a inštitúcie SZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja