Hladina Dunaja v Bratislave stúpla o takmer 20 centimetrov, vo viacerých okresoch hrozia povodne

Dunaj, zvýšená hladina
Zvýšená hladina rieky Dunaj pred nákupným centrom Eurovea. Bratislava, 30. máj 2019. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

BRATISLAVA 30. mája (WebNoviny.sk) – Hladina Dunaja v Bratislave pre neutíchajúci dážď stúpla od rána už o 20 centimetrov. Podľa merania vodomernej stanice v Bratislave o 14:45 dosahuje Dunaj výšku 671 centimetrov, pričom ráno o 7:00 stanica zaznamenala hladinu 652 centimetrov.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre Bratislavu výstrahu 1. stupňa pred povodňami, ktorá pôvodne platila vo štvrtok do 15:00, meteorológovia však výstrahu predĺžili až do piatka do 7:00.

Výstraha 1. stupňa platí aj pre bratislavskú mestskú časť Devínsku Novú Ves, kde rieka Morava dosahuje 496 centimetrov. Od rána tak hladina stúpla o 16 centimetrov. Prednostka miestneho úradu v Devínskej Novej Vsi Mária Koprdová pre agentúru SITA uviedla, že situáciu monitorujú hasiči z dobrovoľného hasičského zboru.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy 1. stupňa pred povodňami aj v okresoch východného Slovenska, konkrétne v okrese Gelnica, Kežmarok, Sabinov, Bardejov, Stropkov, Svidník, Michalovce, Košice, v okolí rieky Hornád, a Prešov.

Dunaj, SHMÚ
Výstraha 1. stupňa je vydaná pre žltou farbou označenú časť Slovenska. Foto: www.shmu.sk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav