Hladný brankár dostal za večeru na lavičke pokutu, FA mu udelila aj zákaz činnosti

Wayne Shaw
Wayne Shaw musí zaplatiť pokutu. Foto: SITA/AP

LONDÝN 7. septembra (WebNoviny.sk) – Bývalý brankár anglického klubu Sutton United Wayne Shaw dostal od tamojšej Futbalovej asociácie (FA) pokutu 375 libier a dvojmesačný zákaz činnosti za porušenie pravidiel o stávkovaní.

Shaw sa počas februárového osemfinálového zápasu anglického FA Cup-u rozhodol vystreliť zo stávkovej kancelárie, ktorej logo nosil na svojom drese. Tá vypísala kurz 9,0 na to, že si 130-kilogramový futbalista dopraje počas spomenutého duelu proti londýnskemu Arsenalu mäsový koláč.

Chcel poštekliť stávkovú kanceláriu

Shaw si povedal, že poteší tipujúcich a v závere stretnutia, keď už bolo jasné, že sa na ihrisko pre naplnenie kvóty striedajúcich hráčov nedostane, sa na lavičke s chuťou pustil do drobnej večere.

Povedal som si, že stávkovú kanceláriu trochu pošteklím,“ priznal vtedy Shaw a prezradil, že o stávke mu povedali spoluhráči. Jeho žartík však nerozosmial predstaviteľov britského úradu pre monitorovanie nezrovnalostí na trhu s komerčným stávkovaním, ktorý začal prípad vyšetrovať.

Šport nie je na smiech

Integrita športu nie je na smiech, otvorili sme vyšetrovanie, aby sme zistili, čo sa v skutočnosti stalo,“ uviedol spravodajský riaditeľ stávkovej komisie Richard Watson. „Povedali nám, že sa nesmieme podieľať na tipovaní, pretože toto je profesionálny futbal na plný úväzok. V žiadnom prípade som nikoho neohrozil – to nie je tento prípad. Išlo len o trochu zábavy a ja som bol v tej chvíli hladný,“ obhajoval sa Wayne Shaw.

Náhradný brankár klubu piatej najvyššej súťaže pre medializovanú kauzu iba o niekoľko dní neskôr ponúkol svoju rezignáciu, jeho zamestnávateľ ju prijal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom