Hlas-SD nepodporí schválený návrh obrannej dohody s USA, na jeho príprave sa vraj nepodieľali

HLAS SD: Snem strany
Členovia strany Hlas-SD Ján Ferenčák, Peter Kmec, Matúš Šutaj Eštok a Ján Blcháč, noví podpredsedovia strany Denisa Saková a Richard Raši, nový predseda strany Peter Pellegrini, členovia strany Róbert Puci, Ľubica Laššáková a Peter Žiga a nový podpredseda strany Erik Tomáš počas tlačovej konferencie k výsledkom online ustanovujúceho snemu strany HLAS - sociálna demokracia. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) nepodporí vládou schválený návrh slovensko-americkej obrannej zmluvy a je pripravená sa po jej prípadnom schválení v Národnej rade SR obrátiť na prezidentku, aby dala zmluvu posúdiť Ústavnému súdu SR. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Strana považuje rozhodnutie vlády za nezodpovedné voči národnoštátnym záujmom SR a jej občanov. Vadí jej aj to, že bola odignorovaná verejná diskusia a aj pripomienky ústavných orgánov a odborných inštitúcií.

„Zároveň Hlas-SD odmieta demagogické a nepravdivé vyjadrenia ministra obrany Jaroslava Naďa, že predstavitelia HLAS-u sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave tejto nevýhodnej zmluvy pre Slovensko. Minister obrany Naď verejne ukázal, že lož je jeho pracovnou metódou,“ uvádza sa v stanovisku strany.

Hlas-SD trvá na tom, že nepodporí akúkoľvek zmluvu, ktorá nebude v súlade s Ústavou SR, bude narušovať územnú celistvosť a zvrchovanosť Slovenska a umožní rozmiestňovanie cudzích vojsk bez súhlasu ústavných orgánov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav NaďPatrícia Medveď MacíkováZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokracia