Hlas-SD označil Matoviča za najväčšieho slovenského konšpirátora, je zbabelý odpovedať na otázky o ceste do Moskvy

HLAS SD: Aktuálna politická situácia
Zľava: Generálny manažér strany Matúš Šutaj Eštok, predseda strany Peter Pellegrini, člen predsedníctva strany Peter Kmec a podpredseda strany Erik Tomáš. Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) vyzýva premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO), aby zastavil nebezpečné konanie svojho ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO). Tiež vyzýva, aby si od neho vyžiadal všetky informácie o ceste do Moskvy a Budapešti. Stanovisko poskytla hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková.

Strana v ňom okrem iného tvrdí, že Matovič je dnes najväčším slovenským konšpirátorom, pretože „už niekoľko dní šíri bludy, v ktorých akýsi záhadní ‚oni´ na najvyšších miestach štátu vyvolali jeho odchod z kresla premiéra a zároveň spôsobili zásadné komplikácie vakcíne Sputnik”.

Korčoka vyzvali, aby dal jasné stanovisko

„Vyzývame aj ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (nom. SaS) na jasné stanovisko k skutočnosti, že zahraničná politika SR sa proti všetkým pravidlám, zákonom a zvyklostiam ocitla v rukách človeka, ktorý musel po roku opustiť úrad predsedu vlády pre svoje totálne zlyhanie a ktorému nedôveruje 82 percent ľudí na Slovensku,” tvrdí Hlas-SD.

Podľa strany je absolútne neprijateľné, aby Matovič pokračoval vo svojich svojvoľných krokoch v zahraničnej politike a odmietal o nich informovať tak najvyšších ústavných činiteľov, ako aj slovenskú verejnosť.

Expremiér je zbabelý

Expremiér je podľa Hlasu-SD zbabelý odpovedať na otázky médií a občanov, kto mu dáva mandát na kroky, ktoré svojvoľne podniká. „Porušuje pritom všetky svoje kompetencie a nesmierne nebezpečným spôsobom sa zahráva s bezpečnosťou a zahranično-politickým renomé Slovenska. V priamom prenose vidíme porušovanie všetkých sľubov o zodpovednom a otvorenom vládnutí, ktoré dal Matovič ľuďom pred voľbami,” skonštatoval Hlas-SD.

Matovič vo štvrtok 8. apríla navštívil Moskvu, kde rokoval o ruskej vakcíne Sputnik V. Na piatkovej tlačovej konferencii potvrdil, že ešte dnes pôjde do Budapešti rokovať s ministrom zahraničných vecí Péterom Szijjártóm aj premiérom Maďarska Viktorom Orbánom. „Bude to takisto ohľadom vakcín, nielen Sputnika V,“ povedal Matovič.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerIgor MatovičIvan Korčok
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaMF Ministerstvo financií SRMZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti