Hlas-SD v parlamente nepodporí predĺženie núdzového stavu, lebo neprináša žiadny výsledok

HLAS SD: Snem strany
Predseda strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel

Nezaradení poslanci parlamentu a členovia strany Hlas – Sociálna demokracia (Hlas-SD) nepodporia v parlamente predĺženie núdzového stavu. Na utorňajšej tlačovej konferencii to povedal predseda strany Peter Pellegrini.

Postačuje mimoriadna situácia

Núdzový stav totiž podľa jeho slov neprináša žiadny výsledok a zdôvodnenie o nutnosti jeho predĺženia, ktoré majú poslanci NR SR k dispozícii, považuje za nedostatočné.

Viac o téme: Koronavírus

„Na boj s koronakrízou by postačovalo vyhlásenie mimoriadnej situácie, kde by sa mohli prijímať a vykonávať potrebné opatrenia,“ dodal Pellegrini.

Hlasovanie bude zrejme tesné

Ministri na svojom rokovaní 18. februára schválili návrh vlády SR na vyslovenie súhlasu NR SR s opakovaným predĺžením núdzového stavu. Ten bol vyhlásený z dôvodu ohrozenia života a zdravia osôb v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie koronavírusu.

Vláde musia tento krok ešte potvrdiť poslanci parlamentu, a to do 20 dní od jeho predĺženia. Členovia zákonodarného zboru majú k tejto téme zasadnúť v stredu 24. februára.

Niektorí koaliční poslanci vopred avizovali, že budú žiadať detailné odôvodnenie ďalšieho predĺženia núdzového stavu, v dôsledku čoho zasadala 22. februára aj koaličná rada. To, že hlasovanie o predĺžení núdzového stavu bude v pléne tesné, potvrdil pred utorňajším stretnutím troch najvyšších ústavných činiteľov aj šéf zákonodarného orgánu Boris Kollár (Sme rodina).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokracia