Hlas-SD vyzýva na ukončenie očkovacej lotérie, vláda nemá podceňovať tretiu vlnu pandémie

HLAS SD, Pellegrini
Zľava: Podpredsedníčka strany HLAS-SD Denisa Saková, podpredseda strany HLAS-SD Richard Raši, predseda strany HLAS-SD Peter Pellegrini, manažér strany HLAS-SD Matúš Šutaj Eštok a podpredseda strany HLAS-SD Erik Tomáš. Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel

Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) opäť vyzýva vládnu koalíciu, aby bezodkladne zrušila očkovaciu lotériu a umožnila stretnutie s pápežom aj negatívne testovaným a osobám, ktoré ochorenie COVID-19 prekonali. Informovala o tom hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. Strana zároveň žiada vládu, aby prestala podceňovať prípravu na tretiu vlnu pandémie.

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) podľa strany Hlas-SD zhodil v dnešnej diskusnej relácii Sobotné dialógy na RTVS „zlyhanie vlády v príprave na tretiu vlnu pandémie“ na opozíciu a ľudí, ktorí zatiaľ odmietajú očkovanie. „Za slabú úroveň očkovania je pritom zodpovedná práve vláda, ktorá nie je schopná viesť zrozumiteľnú diskusiu, ale uchyľuje sa k nezmyselným aktivitám ako očkovacia lotéria či vydieranie veriacich v súvislosti s návštevou pápeža Františka,“ konštatovala strana.

Heger v diskusnej relácii uviedol, že agresia ľudí, ktorí sú proti očkovaniu, zašla ďaleko a ľudia sa preto podľa neho boja debatovať o očkovaní. Dodal, že táto téma je spolitizovaná a spolarizovaná. Nevníma, že by v zahraničí bol taký silný odpor voči vakcinácii. Poukázal na to, že Slovensko je v Európskej únii v zaočkovanosti štvrté od konca.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerPatrícia Medveď Macíková
Firmy a inštitúcie Hlas-SDOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti