Hlas-SD žiada slobodný výber vakcíny a otvorenie čakárne pre všetkých (video)

HLAS SD: Výzva vláde SR k očkovaniu proti COVID 19
Zľava: Člen predsedníctva strany HLAS-SD Róbert Puci, podpredseda strany Richard Raši a člen predsedníctva strany Peter Kmec počas tlačovej konferencie strany HLAS - sociálna demokracia. Foto: Archívne, SITA/Ľudovít Vaniher
  • aktualizované 19. apríla 12:54

Strana Hlas-SD vyzýva vládu, aby upravila vakcinačnú stratégiu a čo najskôr umožnila ľuďom výber vakcíny. Ako na tlačovej konferencii uviedol podpredseda strany Richard Raši, občania by si mali zvoliť vakcínu v tzv. čakárni, ktorú je podľa neho potrebné otvoriť pre všetkých.

Štát by tak vedel, aké vakcíny má kontrahovať, kam ich má distribuovať a ľudia budú vedieť, kedy sa dostanú na rad. Táto situácia bude podľa Rašiho výhodná pre všetkých.

Ľudia musia očkovaniu dôverovať

Podpredseda Hlasu-SD upozornil, že ak má Slovensko dosiahnuť zaočkovanosť na úrovni 60 % obyvateľstva, zostáva ešte zaočkovať 2,35 milióna ľudí.

Viac o téme: Koronavírus

„Ľudia musia očkovaniu dôverovať a k tomu prispeje aj slobodný výber vakcíny. Médiá sú plné správ, že ľudia sa hromadne z očkovania odhlasujú a štát ich nedokáže presvedčiť, tak jediná možnosť je dať im vybrať si,“ povedal Raši.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Dodal, že od výberu vakcíny by záviselo, kedy prídu jednotliví občania na rad, pretože je pri vakcinácii potrebné naďalej preferovať starších občanov.

Očkovanie na základe prioritizácie veku

Hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová v reakcii uviedla, že všetko závisí od dodávok jednotlivých vakcín. Ak to ich počet umožní, rezort je otvorený v budúcnosti odbornej diskusii o prípadnom výbere vakcíny. Aktuálne však platí súčasný stav očkovania na základe prioritizácie veku.

„Faktom zároveň je, že dnes máme takmer 100-tisíc seniorov v čakárni, ktorí majú byť očkovaní vakcínou od spoločnosti Pfizer&Biontech a Moderna. Očkovanie seniorov je našou prioritou aj vzhľadom na to, že ide o rizikovú skupinu, ktorú treba očkovaním chrániť,“ uviedla.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Raši
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaVláda SR