Hlavnú úlohu v Gravity ponúkli Natalie Portman

Natalie Portman
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) – Režisér Alfonso Cuarón ponúkol hlavnú postavu v jeho pripravovanej sci-fi snímke Gravity herečke Natalie Portman. Informoval o tom magazín Hollywood Reporter. Po tom, čo od účinkovania oficiálne odstúpila Angelina Jolie, sa v súvislosti s touto postavou hovorilo o viacerých herečkách vrátane Rachel Weisz, Sandry Bullock, Naomi Watts, Marion Cotillard, Carey Mulligan, Scarlett Johansson, Sienny Miller, Abbie Cornish, Rebeccy Hall, Olivie Wilde alebo Blake Lively. Medzi kandidátkami bola aj Natalie Portman. Po tom, čo na filmových festivaloch v Benátkach a Telluride premietli snímku Black Swan s 29-ročnou Portman, dostal režisér Cuarón povolenie od filmových štúdií, aby jej rolu ponúkol, a to aj bez toho, aby žiadali testovacie scény. Izraelsko-americká herečka by si mala poslednú verziu scenára prečítať ešte tento týždeň a krátko po tom oznámiť svoje rozhodnutie.

Natalie Portman tak možno stvárni hlavnú postavu snímky – poslednú žijúcu členku vesmírnej expedície, ktorá sa snaží dostať späť na Zem. Zatiaľ čo ženská postava by mala byť na plátne väčšinu snímky úplne sama, podstatne menšiu úlohu by mal stvárniť Robert Downey Jr. Scenár napísal Alfonso Cuarón spolu so svojím 28-ročným synom Jonásom. Film by chceli do kín uviesť v roku 2012, pričom nakrúcať by sa malo začať na konci januára po tom, ako Downey dokončí film Sherlock Holmes 2.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alfonso CuarónAngelina JolieBlake LivelyMarion CotillardNaomi WattsNatalie PortmanRachel WeiszRobert Downey Jr.Scarlett Johansson