22. marca 2014 Nezaradené od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Hlohovec v Pohári EHF trénera nepotešil, Prešov nemá šancu

HLOHOVEC 22. marca (WEBNOVINY) – Hádzanári HC Sporta Hlohovec sa v skupinovej fázy Pohára EHF mužov 2013/2014 opäť nedočkali prvého bodového zisku, keď v sobotňajšom zápase 5. kola D-skupiny podľahli HCM Konstanca 25:27 (15:12).

Hlohovčania neodplatili rumunskému súperovi prehru z jeho palubovky (22:31) a zároveň nepripravili svojmu trénerovi Martinovi Liptákovi víťazný darček k nedeľňajším 50. narodeninám.

Úradujúci slovenský vicemajster je v tabuľke štvrtý a už od minulého týždňa nemá šancu zasiahnuť do bojov o postup do štvrťfinále. Svoje účinkovanie v tejto edícii Pohára EHF zavŕši v nedeľu 30. marca duelom od 17.15 h na pôde nemeckého lídra skupiny Füchse Berlín, ktorý v sobotu remizoval v Chambéry 25:25.

Výsledok – sobota – Pohár EHF mužov 2013/2014 – skupinová fáza – D-skupina – 5. kolo:

HC Sporta Hlohovec (SR) – HCM Konstanca (Rum.) 25:27 (15:12)

Zostava a góly Hlohovca: Olejár, Kašťák, Žernovič – Mazur 3, Laho, Holdoš 7, M. Baláž 8, Miženko, Ľ. Ďuriš 2, Petrov, Janíček, Ivanov, S. Mažár, F. Zaťko 2, Dudáš 3

Najviac gólov za Konstancu: Simicu 7, Buricea 6

Pok. hody: 4/3 – 3/0, vylúčení: 6 – 2, rozhodovali: E. Vitaku a A. Vitaku (obaja Kos.), 1500 divákov

Martin Lipták (tréner Sporty Hlohovec): „Blahoželám rumunskému tímu k víťazstvu. Fanúšikovia museli byť dnes spokojní, pretože videli tvrdé súboje a pekné góly. Zápas mal dobrú atmosféru, ale, žiaľ, slabých rozhodcov. Škoda, že sa nám nepodarilo získať nejaký bod“

Dušan Olejár (brankár Sporty Hlohovec): „Mali sme veľmi dobrý vstup do stretnutia a prvé dejstvo sme vyhrali o tri góly. Rozhodujúce však bolo, že v prvej štvrťhodine druhého polčasu sme dali len jeden gól. Hostia stav otočili a nám sa v závere nepodarilo aspoň vyrovnať.“

Zvonko Šundovski (tréner HCM Konstanca): „Odohrali sme tu náročný zápas, ktorý však nebol pekný. Hlohovčania hrajú doma veľmi dobre. My sme nezachytili začiatok stretnutia, no v druhom polčase sa mojim chlapcom začalo dariť a duel sme dotiahli do víťazného konca. Z družstva Sporty sa mi najviac páčili Ďuriš a Dudáš. Dlho som nezažil, aby sme v zápase nepremenili ani jednu sedmičku. Dnes nám ich zneškodnil Olejár.“

Laurentiu Mihai Toma (pravý krídelník HCM Konstanca): „Začali sme veľmi zle a prehrali sme prvý polčas, ale v druhej časti sa skóre, naštastie, otočilo. Veríme, že sa nám podarí obsadiť v skupine 2. miesto, keďže posledný duel proti Chambéry hráme doma.“

Obrazom: Hádzanári Hlohovca neodplatili rumunskému súperovi prehru

Hlohovec si lepší začiatok stretnutia ani nemohol želať, viedol 6:1 a po necelej štvrťhodine hry 7:2. Sľubný náskok si držali domáci aj v ďalšom priebehu I. polčasu. V 22. min svietil na ukazovateli skóre stav 11:7 pre Sportu, ale Konstanca sa potom dotiahla na 9:11 v 25. min. Pred prestávkou však ešte zverenci trénera Liptáka mierne zvýšili svoj náskok a do kabín odchádzali za vedenia 15:12.

Aj v úvode druhého dejstva si Hlohovčania držali odstup. Ešte v 36. min vyhrávali 16:13, ale nezvládnutý nasledujúci úsek, počas ktorého šesťkrát inkasovali a ani raz neskórovali, posadil súpera na koňa. Konstanca sa ujala v 46. min vedenia 19:16. Až potom sa opäť gólovo presadili domáci (17:19), ktorí v zostávajúcom čase museli doťahovať náskok rumunského súpera. Ten mal v 55. min k dobru tri góly (23:20), ale o tri minúty neskôr už len jeden (25:24). Hráčom Sporty sa nepodarilo prikrášliť domácu rozlúčku s európskou pohárovou súťažou a napokon prehrali 25:27.

Ďalší výsledok D-skupiny:

Chambéry Savoie Handball (Fr.) – Füchse Berlín (Nem.) 25:25 (12:10)

Tabuľka D-skupiny:

1. Füchse Berlín 5 3 2 0 147:136 8

2. Konstanca 5 2 2 1 144:135 6

3. Chambéry 5 2 2 1 137:129 6

4. Hlohovec 5 0 0 5 119:147 0

Hádzanári Tatrana Prešov podľahli v skupinovej fáze Pohára EHF mužov 2013/2014 tímu IFK Kristianstad 27:34 (12:14). Sobotňajšou prehrou v stretnutí 5. kola C-skupiny na švédskej pôde prišli Šarišania už aj o teoretickú šancu na postup do štvrťfinále. Zverenci trénera Petra Hatalčíka nedokázali nadviazať na domáce víťazstvo nad Kristianstadom (37:30), hoci ešte desať minút pred koncom boli v hre o plný bodový zisk. Záver však nezvládli a utrpeli štvrtú prehru v skupine za sebou, ktorá ich navyše odsunula na 4. priečku v tabuľke o skóre za IFK.

Úradujúci slovenský šampión na budúcu sobotu 29. marca od 18.00 h privíta v Tatran handball aréne vo svojom záverečnom vystúpením francúzske družstvo HBC Nantes.

Výsledok – sobota – Pohár EHF mužov 2013/2014 – skupinová fáza – C-skupina – 5. kolo:

IFK Kristianstad (Švéd.) – Tatran Prešov (SR) 34:27 (14:12)

Najviac gólov za Kristianstad: Madsen 8, Olsson a Cederholm po 6, Lagergren 5/1

Zostava a góly Tatrana: Krupa, Vernarský – Rábek 6, Michal Urban, D. Krok 1, Krištopans 7, Radčenko 1, L. Urban, Tumidalský 1, T. Urban 2, Číp, Guzy 1, Pejovič 1, Krzysztofik, Antl 6/4, Petro 1

Pok. hody: 1/1 – 4/4, vylúčení: 4 – 2, rozhodovali: Judčic a Kot (obaja Biel.), 3979 divákov

Hlas:

Peter Hatalčík (tréner Tatrana Prešov): „Gratulujem domácim k víťazstvu a zisku prvých dvoch bodov v skupine. My sme v priebehu zápasu doťahovali náskok súpera a držali sme sa do 50. min. Potom však moji hráči stratili koncentráciu. Súper to využil a našu nepozornosť potrestal šiestimi gólmi v rýchlom slede, čo rozhodlo o našej prehre.“

Domáci lepšie vstúpili do zápasu. Išli do vedenia 1:0 a prvú päťminútovku vyhrali 4:1. Prešovčania odpovedali trojgólovou šnúrou na začiatku druhej desaťminútovky (5:5). Krištopans po štvrťhodine hry znížil na 7:8, ale hráči IFK opäť skórovali trikrát za sebou a v 20. min bol stav 11:7 v ich prospech. Kristianstad mal štvorgólový náskok aj v 28. min (14:10), ale záver I. polčasu vyšiel lepšie Tatranu, ktorý zásluhou Tumidalského a Antla z pokutového hodu skorigoval v poslednej minúte na priaznivejších 12:14.

Prešovčanom trvalo len tri minúty, kým sa po zmene strán dočkali vyrovnania (15:15). Hádzanári IFK však nechceli dovoliť obrat vo vývoji a znovu odskočili (19:16). Ďalší nerozhodný stav priniesli dve úspešné Antlove sedmičky (24:24), po ktorých si kouč švédskeho tímu zobral v 49. min oddychový čas. Na jeho zverencov to zabralo, následnou šesťgólovou šnúrou získali rozhodujúci náskok – 30:24 v 55. min. Vedenie Kristianstadu narástlo až na osem presných zásahov (34:26), bodku za zápasom dal ďalším premeneným pokutovým hodom Antl, ktorý skorigoval na konečných 27:34.

4. Prešov 5 1 0 4 151:169 2

Hádzanári HC Sporta Hlohovec v Pohári EHF skončili Hlohovec začal prehrou Pohár EHF, v polčase viedol 18:13