Hnutie 99% priznalo, že na kampaň dá takmer dva milióny eur

Ivan weiss 99 %
Kandidát Hnutia 99% Ivan Weiss Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 21. februára (WEBNOVINY) – Hnutie 99 percent – občiansky hlas chce dať na svoju kampaň spolu takmer dva milióny eur.

Ako dnes povedal kandidát a hlavný sponzor hnutia Ivan Weiss, oficiálna volebná kampaň bude stáť do pol milióna eur, výrazne drahšia bola však „informačná kampaň“ v televízii, rozhlase, tlači a na internete, ktorú platilo občianske združenie. Táto kampaň podľa Weissa stála 1,4 milióna eur. Weiss darcov nepomenoval, nepovedal ani, koľko hnutiu venoval sám.

Ja plánujem dať toľko, koľko si môžem dovoliť. (…) Po voľbách rád uvediem konkrétne čísla,“ povedal s tým, že je najväčším prispievateľom. Kompletný zoznam sponzorov chce politický subjekt zverejniť až po voľbách. Spomedzi darcov, ktorí financovali „Informačnú kampaň„, sa verejnosť dozvie len mená tých, ktorí venovali viac ako päťtisíc eur.

Rozhodnutie Rady pre vysielanie a retransmisiu, podľa ktorej boli spoty v prospech 99 percent v rozpore so zákonom, vníma Weiss ako politické. „Licenčná rada je vysoko politický orgán, kde sú nominovaní politickí nominanti politických strán,“ vysvetlil.

Weiss odhaduje, že na tohtoročnú kampaň strany dohromady vynaložia až 15 miliónov eur a najmenej desatina z týchto peňazí pôjde na antikampaň proti hnutiu 99 percent. Myslí si, že aktuálna predvolebná kampaň bude najšpinavšia, akú videl. Zdôvodňuje to tým, že „Gorily“ sa boja o svoj vplyv a kreslá a preto očierňujú 99 percent.

Obrazom: Zástupcovia 99% – občiansky hlas postavili v Prešove klietku hanby pre gorily

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Weiss