Hnutie Sme rodina bude drahou nevestou, Kollár sa vidí iba v jednej koalícii

VO¼BY: Volebná noc v centrále strany Sme rodina
Zľava: Členovia strany Jozef Lukáč, Petra Krištúfková, Peter Pčolinský, predseda strany Sme rodina Boris Kollár a Ľudovít Goga po vyhlásení predbežných výsledkov počas volebnej noci v centrále strany Sme rodina po ukončení volieb do Národnej rady SR 2020. Bratislava, 29. február 2020. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková
  • aktualizované 1. marca 5:35

Budúci partner sa môže u hnutia Sme rodina spoľahnúť na to, že do bodky dodrží svoje slovo, povedal pre média jeho líder Boris Kollár. Podľa posledných výsledkov má vyše osem percent hlasov a je tak treťou najsilnejšou stranou.

Kollár uviedol, že hnutie dalo hlavne slovo ľuďom, ktorých zradiť nechcú. Dodal, že silové rezorty nepotrebujú. Chceli by tie, cez ktoré by mohli presadiť svoje programové body. „Nestavajme to na tom, čo nás rozdeľuje, ale stavajme to na tom, čo nás spája a my budeme dodávať ten sociálny rozmer,“ vysvetlil.

Online (minúta po minúte): Parlamentné voľby 2020 na Slovensku

Kollár uviedol, že sa vidia iba v jednej koalícii. Podotkol, že s odchádzajúcou stranou sa vo vláde nevidí. V príhovore ešte raz zagratuloval šéfovi hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igorovi Matovičovi k víťazstvu vo voľbách. Žartoval však, že voľby vyhral Štefan Harabin, ktorý vedie stranu Vlasť.

Kollár vysvetlil aj to, prečo neodišiel do Trnavy, ktorú si Matovič zvolil za miesto volebného štábu. „Tu sú ľudia, ktorí so mnou oddreli tú kampaň,“ povedal a ozrejmil, že preto nemôže ísť na hodinu do Trnavy lebo by potom prišiel neskoro. „Keď budeme dobrou nevestou, Igor si nás nájde,“ uzavrel Kollár.

Parlamentné voľby 2020 na Slovensku

Všetky správy
Online (minúta po minúte) z priebehu volieb
Kandidátky a kandidáti
Kompletné výsledky
Zvolení poslanci
Preferenčné hlasy

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárIgor Matovič
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSme rodina - Boris Kollár