Hochschornerovci a Dukátová majú zlato

Hochschornerovci
Slovenskí reprezentanti Peter a Pavol Hochschornerovci. Foto: SITA/Peter Pašuth

MARKKLEEBERG 10. júla (WEBNOVINY) – Súrodenci Peter a Pavol Hochschornerovci dosiahli v tretích pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v nemeckom Markkleebergu v kategórii C2 mužov druhý triumf v sezóne. Pred dvoma týždňami uspeli v slovinskom Tacene. Hochschornerovci, ktorí vyhrali tento rok aj majstrovstvá Európy, sa v Markkleebergu presadili s náskokom 1,46 sekundy pred Francúzmi Nicolasom Peschierom a Pierrom Labarellom, tretiu priečku si vybojovali s odstupom 1,62 s Poliaci Piotr Szczepanski a Marcin Pochwala. Hochschornerovcov na ceste za triumfom nezastavil ani jeden dotyk s bránkou, vo finále mali jasne najlepší čas.

Do elitnej desiatky sa nedostali zo semifinále ďalšie dve slovenské deblovky. Ladislav a Peter Škantárovci nazbierali v boji o finále osem trestných sekúnd a skončili trinásti, Tomáša Kučeru s Jánom Bátikom odsunula jedna vynechaná bránka na 20. priečku.

Jana Dukátová

Zlato pre Dukátovú

Slovenka Jana Dukátová tiež potvrdila výbornú formu v nedeľňajšom finále K1 žien na Svetovom pohári. Suverénne zvíťazila s náskokom vyše 4 sekúnd pred Španielkou Maialen Chourrautovou. Tretia skončila Rakúšanka Corinna Kuhnleová. Druhej slovenskej zástupkyni vo finále Elene Kaliskej sa nedarilo pri tohtosezónnej premiére v SP podľa predstáv, nazbierala až 164 trestných sekúnd a obsadila 10. miesto. Dana Mann-Beňušová skončila pred bránami elitnej desiatky, v semifinále obsadila 12. pozíciu a ďalej nepostúpila.

Dukátová dosiahla v tejto sezóne už druhý triumf v SP, z prvenstva sa tešila aj pred týždňom vo francúzskom L´Argentiére la Bessée. V perejách neďaleko Lipska síce nešla najrýchlejšie, ale čistou finálovou jazdou rozhodla o svojom úspechu.

Výsledky

Slovensko bolo najúspešnejšou krajinou 3. kola SP v Markkleebergu, keď jeho zástupcovia vyhrali tri z piatich finále. Na najvyšší stupienok sa postavili bratia Okrem Hochschornerovci, Jana Dukátová a Michal Martikán v C1.

Finále C2 mužov:

1. Peter a Pavol Hochschornerovci (SR) 114,29 (2), 2. Nicolas Peschier, Pierre Labarelle (Fr.) 115,75 (2), 3. Piotr Szczepanski, Marcin Pochwala (Poľ.) 115,91 (0), … v semifinále: 13. Ladislav a Peter Škantárovci, 20. Tomáš Kučera, Ján Bátik (všetci SR)

Sobotňajšie finále C1 mužov: 1. Michal Martikán (SR) 101,46 (0), 2. Jan Benzien (Nem.) 102,68 (0), 3. Tony Estanguet (Fr.) 103,64 (2), 4. Matej Beňuš 103,67 (2), 5. Alexander Slafkovský (obaja SR) 104,62 (4), 6. Benjamin Savšek (Slovin.) 110,95 (8), … nepostúpil z kvalifikácie 31. Karol Rozmuš (SR)