1. Elizabeth Neaveová (V. Brit.) 97,93 (0 trestných sekúnd)

4. Nouria Newmanová (Fr.) 102,54 (2)

5. Jessica Foxová (Aus.) 102,63 (4)

6. Štěpánka Hilgertová (ČR) 102,76 (2)

8. Jana Dukátová 103,17 (2)

Slovenskí reprezentanti Pavol a Peter Hoschornerovci zvíťazili v disciplíne C2 vo waleskom Cardiffe na úvodnom podujatí nového ročníka Svetového pohára (SP) 2013 vo vodnom slalome.

Držitelia troch zlatých olympijských medailí dosiahli v nedeľňajšom finále suverénne najlepší čas 97,96 sekundy a pri bezchybnej jazde zaslúžene triumfovali. Tridsaťtriročné dvojičky boli v sobotňajšej kvalifikácii ešte štvrtí, v následnom semifinále druhí a pri vyvrcholení už nikoho z protivníkov nepustili pred seba.

Druhá v konečnom účtovaní britská dvojica David Florence, Richard Hounslow mala na Hochschornerovcov odstup 1,53 s, pričom tiež predviedla čistú jazdu. Na treťom mieste skončil slovinský tandem Luka Božič a Sašo Taljat (+1,73 s).

V súťaži deblkanoistov malo Slovensko v desaťčlennom finále kompletné trojnásobné zastúpenie.

Tomáš Kučera s Jánom Bátikom obsadili napokon 5. priečku, bratrancov Ladislava a Petra Škantárovcov, ktorí obhajujú 2. miesto v celkovom poradí Svetového pohára z uplynulého ročníka, tentoraz klasifikovali na 8. pozícii.

Najlepší zo sobotňajšieho semifinále Gauthier Klauss a Matthieu Peche z Francúzska sa po inkasovanej „päťdesiatke“ museli uspokojiť s 9. miestom, v prípade bezchybnej jazdy by skončili hneď za súrodencami Hochschornerovcami.

Kaliská v Cardiffe druhá v K1, zvíťazila Neaveová

Slovenská reprezentantka Elena Kaliská obsadila v Cardiffe 2. miesto v disciplíne K1. Dvojnásobná olympijská víťazka zaostala vo finále pri bezchybnej jazde iba o 38 stotín za Britkou Elizabeth Neaveovou, ktorá si vybojovala celkové prvenstvo.

Kaliská bola v sobotňajšej kvalifikácii štvrtá, zo semifinále postúpila medzi finálovú desiatku zo 6. priečky, pri vyvrcholení bojov sa však skúsená Slovenka dokázala dostať na medailové stupne.

V hlavnom meste Walesu klasifikovali ďalšiu slovenskú pretekárku Janu Dukátovú napokon na 8. priečke, hoci v sobotňajšom semifinále bola najlepšia.

Tretia z nominovaných kajakárok SR na 1. kolo novej sezóny Svetového pohára Kristína Nevařilová postúpila z kvalifikácie, svoju púť však skončila v semifinále.

Za víťaznou Neaveovou a druhou v poradí Kaliskou obsadila bronzovú priečku Nemka Cindy Pöschelová.

Viac k osobe Elena KaliskáHochschornerovciJán BátikJana DukátováLadislav ŠkantárPavol HochschornerPeter HochschornerPeter Škantár