Hodnota eura bola stabilná, kurz sa oproti doláru nezmenil

Peniaze euro
Foto: SITA/AP

LONDÝN 3. apríla (WEBNOVINY) – Hodnota eura bola vo štvrtok v podstate stabilná po rozhodnutí Európskej centrálnej banky (ECB) nezmeniť svoje úrokové sadzby.

Spoločná európska mena klesla tesne pred oznámením výsledku zasadania ECB, ale tieto straty hneď vykompenzovala po oznámení, že menová politika sa nemenila. Kurz eura voči doláru tak bol na rovnakej úrovni ako počas predošlého obchodovacieho dňa, a to 1,3770 USD/EUR. Dolár oproti jenu posilnil na 103,89 JPY/USD.

Jane Foleyová z Rabobank očakáva, že euro zostane silné vzhľadom na obchodný prebytok eurozóny a návrat kapitálu do ekonomík južných členov Európskej menovej únie. Z tohtotýždňového prieskumu agentúry Reuters medzi odborníkmi na devízové trhy však vyplýva, že predpokladajú oslabenia eura v priebehu najbližšieho mesiaca na úroveň 1,37 USD/EUR.

Maďarský forint a poľský zlotý vo štvrtok voči euru posilnili, ale česká koruna oslabila. Forint si do 14:40 SEČ pripísal 0,15 % a stúpol na 306,950 HUF/EUR a zlotý posilnil o 0,08 % na 4,172 PLN/EUR. Česká koruna však oslabila o 0,08 % na 27,432 CZK/EUR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom