Hoffenheim chce pre ´fantómový´ gól opakovať zápas

Lopta,futbal
Foto: SITA/AP

BERLÍN 20. októbra (WEBNOVINY) – Rozhodnutie o „fantómovom“ góle Bayeru Leverkusen by podľa vedenia Nemeckej futbalovej ligy (DFL) malo padnúť koncom októbra.

Leverkusen v piatkovom zápase I. bundesligy vyhral nad Hoffenheimom 2:1, ale opakované zábery odhalili, že lopta po víťaznom zásahu Stefana Kiesslinga sa do bránky dostala cez dieru v bočnej sieti.

Poškodený tím žiada reprízu duelu. Nemecký futbalový zväz (DFB) by mal v pondelok rozobrať situáciu spoločne so zápisom a hodnotením hlavného rozhodcu Felixa Brycha. Avšak štvrtkové a piatkové voľby na pôde DFB môžu zasadnutie odložiť na koniec októbra. Nemecký futbalový zväz už kontaktoval Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA) ohľadom výkladu pravidiel za takto nezvyčajných okolností. Podľa nich nie je vôbec isté, že nechajú zápas opakovať.

Video: Gólový zostrih zápasu

Plne chápeme, že fantómový gól je vnímaný ako nespravodlivosť. Volania po opakovaní zápasu sú pochopiteľné, ale z minulosti vieme, že FIFA sa snaží chrániť výroky rozhodcov,“ povedal viceprezident Nemeckej futbalovej federácie Rainer Koch. V roku 1994 nastal podobný prípad. Hráčovi Bayernu Mníchov Thomasovi Helmerovi vtedy uznali neexistujúci gól pri víťazstve 2:1 nad Norimbergom. Norimberčania sa odvolali a DFB nariadila reprízu. Tú ale znovu vyhrali Mníchovčania, dokonca výsledkom 5:0.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom