Hokej (Nemecký pohár): Slováci utŕžili po dlhej dobe prvú prehru, na domáci tím už nestačili

Slovenská hokejová reprezentácia

Slovenskí hokejisti sa nestali víťazmi Nemeckého pohára 2021. V záverečnom svojom vystúpení v Krefelde v priamom súboji o celkový triumf Slováci prehrali s domácimi Nemcami 1:4 a na tradičnom prípravnom turnaji skončili na druhom mieste.

Nemeckí hokejisti sa s plným počtom 9 bodov stali víťazmi podujatia. Na treťom mieste skončili Švajčiari, ktorí si poradili s olympijským tímom Ruska 3:2.

Zápas nezačali dobre

Zaujímavo znie fakt, že v sezóne 2021/2022 zaznamenali Slováci vôbec prvú prehru popri piatich víťazstvách. Na Nemeckom pohári nečakane vysoko zdolali Švajčiarov (7:1) a neskôr aj Rusov (3:1), predtým ešte v závere augusta v domácom prostredí vyhrali všetky tri stretnutia kvalifikácie o postup na ZOH 2022.

Rakúšanov prekonali 2:1, Poliakov 5:1 a Bielorusov 2:1 a postúpili na ZOH do Pekingu. Slováci v nedeľu popoludní v Yayla Arene nezačali dobre a už po 14 sekundách Leonhard Pföderl prekonal reprezentačného debutanta v bránke Slovenska Filipa Belányiho.

Po šiestich minútach viedli Nemci už 2:0, keď ukážkovo zahrané prečíslenie gólom do odkrytej bránky zakončil Tobias Rieder. Rovnaký hráč mohol v 16. min v nájazdovej pozícii pridať tretí gól domácich, ale Belányi bol pozorný.

Nemci využili presilovku

Slovenskí hokejisti sa oveľa ťažšie dostávali do zápasu ako predtým proti Švajčiarom a Rusom, ale v druhej tretine sa im podarilo znížiť. V 26. min Buček ukázal svoj rýchlosť a strelou ponad lapačku prekonal Strahlmeiera. V 29. min mohol po skvelej akcii Miloša Romana vyrovnať Pavol Regenda, ale puk po jeho strele Strahlmeier tentoraz schoval vo svojej lapačke.

V 35. min sa vôbec prvýkrát vylučovalo. Na trestnú lavicu šiel Tobias Fohrler a Slováci takmer celé dve minúty dobýjali nemeckú bránku, no neúspešne. Na druhej strane si zahrali presilovku aj Nemci a tí ju využili. V 39. min obranca Dominik Bittner strelou od modrej čiary prekonal Belányiho.

Vzápätí mohol ešte Sebastian Uvira zvýšiť na 4:1, ale slovenský brankár bol proti. V tretej tretine sa Slovákom už nepodarilo streliť gól. Keď v 56. min najlepší hráč Nemcov zvýšil na 4:1, bolo rozhodnuté o tom, že Nemecký pohár zostane v roku 2021 doma.

Medzinárodný turnaj o hokejový Nemecký pohár – Krefeld (Nem.) – nedeľa:

Nemecko – Slovensko 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 1. Pföderl (Noebels, Fohrler), 6. Rieder (Noebels), 39. Bittner (Eder), 56. Rieder – 26. Buček
Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Zostavy
Nemecko: Strahlmeier – Wagner, Nowak, J. Müller, Wissmann, Abeltshauser, Fohler, Huss, Bittner – Noebels, Pföderl, Rieder – Bergmann, Loibl, Fischbuch – Uvira, Wiederer, Dumont – Ehl, Eder, Jentzsch
Slovensko: Belányi – Kňažko, Čerešňák, Rosandič, Gachulinec, Ivan, Vitaloš, Koch, Mudrák – Takáč, Krištof, Mešár – Holešinský, Roman, Regenda – Hrehorčák, Gríger, Buček – Minárik, Šiška, Valach