HOKEJ: Pardubice získali majstrovský titul

Hokej

VÍTKOVICE 22. apríla (WEBNOVINY) – Hokejisti Pardubíc zvíťazili aj vo štvrtom zápase finále play-off českej extraligy nad Vítkovicami (3:2 po predĺžení) a získali majstrovský titul. Po šesťdesiatich minútach sa duel skončil nerozhodne 2:2, v 42. sekunde predĺženia rozhodol o titule pre Pardubice slovenský útočník Radovan Somík. „Moju strelu z ľavej strany asi brankár Štěpánek cez obrancu dobre nevidel a puk našťastie prešiel až do bránky. Je to zatiaľ najdôležitejší gól v mojom živote,“ uviedol v prvej pozápasovej reakcii 32-ročný slovenský hokejista, ktorého pokus sa dostal do súperovej bránky popod lapačku Štépánka.

Pardubice získali v ére samostatnosti druhý majstrovský titul, celkovo ich majú na svojom konte päť. V rozhodujúcom finálovom zápase nastúpil v útoku so Somíkom aj ďalší slovenský hokejista Rastislav Špirko, ktorý si pripísal asistenciu pri víťaznom presnom zásahu Pardubíc.

Výsledok štvrtkového štvrtého stretnutia finále play-off najvyššej českej hokejovej súťaže – O2 extraliga (hralo sa na 4 víťazstvá):

Vítkovice – Pardubice 2:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1) – konečný stav série: 0:4

Góly: 40. Sičák, 52. Barinka – 2. Rákos, 59. Píša, 61. SOMÍK (ŠPIRKO), 9496 divákov

Vítkovice: Štěpánek – Jurečka, M. Barinka, Kuboš, Sičák, Voráček, Trnka, REHÁK – Klimek, Burger, Strapáč – Treille, Vrána, Kvapil – Ujčík, R. Hruška, Svačina – Šedivý, J. ŠTEFANKA, Krenželok.

Pardubíc: Hašek – Nakládal, Havíř, Jillson, Jan Kolář II., Píša, Kočí, MacKenzie – Jan Kolář I., Koukal, Rákos – Pineault, ŠPIRKO, SOMÍK – P. Sýkora, Zohorna, Pivko – Cetkovský, Kousal, Buchtele.

Konečné poradie O2 extraligy 2009/2010: 1. HC Eaton Pardubice, 2. HC Vítkovice Steel, 3. HC Slavia Praha, 4. Bílí Tygři Liberec, 5. HC Plzeň 1929, 6. PSG Zlín, 7. HC Sparta Praha, 8. HC Oceláři Třinec, 9. HC Mountfield České Budějovice, 10. HC Benzina Litvínov, 11. HC Kometa Brno, 12. HC Geus Okna Kladno, 13. HC Energie Karlovy Vary, 14. BK Mladá Boleslav.