NHL

NEW YORK 1. januára (WebNoviny.sk) – Z vlastnej obrannej tretiny v 12. min s pukom na hokejke Marián Gáborík zrýchlil po pravom krídle a potom spoza obrancu svojou typickou strelou švihom otvoril skóre štvrtkového duelu zámorskej NHL Calgary – Los Angeles. „Všimol som si, že pred brankárom sa to ‚zahusťuje‘, a tak som sa pokúsil o strelu na teč. Mal som aj šťastie. Nemyslím si, že Karri Rämö toho veľa videl. Niekto tam navyše prikorčuľoval pred bránku a zacláňal, takže sotva mohol mať dobrý výhľad,“ opísal svoj presný zásah pre oficiálny server nhl.com slovenský krídelník, ktorý absolvoval na ľade trinásť minút a asistoval aj pri štvrtom góle Kings, ktorí napokon zvíťazili 4:1.

Jaroslav Halák pre zranenie v hornej časti tela chýbal v bránke New Yorku Islanders v treťom zápase za sebou, skvele ho však zastupuje Thomas Greiss. Nemec pri víťazstve v Buffale 2:1 zneškodnil 42 striel a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu. Slovenskí Tomášovia Tatar s Jurčom nebodovali a Detroit podľahol na vlastnom ľade Pittsburghu 2:5, neuspel ani Edmonton s obrancom Andrejom Sekerom proti Anaheimu (0:1). Iba Marián Hossa – tak isto však bez obohatenia si štatistík – sa tešil z víťazstva svojho Chicaga 4:3 po predĺžení v Denveri proti Coloradu.

Hokejisti Caroliny vo štvrtok prerušili deväťzápasovú víťaznú šnúru Washingtonu, keď ho zdolali 4:2. „V poslednej tretine na nás poriadne pritlačili, ale som rád, ako sa s tým chlapci vyrovnali. Ideme správnym smerom,“ podotkol tréner Hurricanes Billa Petersa.

Formu hodnú obdivu preukazuje na prelome rokov kapitán Arizony Shane Doan. Po hetriku do siete Chicaga strelil ďalšie dva góly proti Winnipegu a v klubovej histórii ich má na konte už viac než dosiaľ líder v tomto smere Dale Hawerchuk. Tie štvrtkové mali pre 39-ročného krídelníka Coyotes poradové čísla 380. a 381., ikona Hawerchuk ich dosiahla 379. Na čele rebríčka osamel vďaka presnému zásahu už v desiatej minúte duelu. „Bolo pekné dosiahnuť to rýchlo, doma a pri víťazstve. Teraz mi to tam padá, tak hádam ešte nejaké góly pridám,“ šípi Doan.

Sumáre:
Buffalo – New York Islanders 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly:52. O’Reilly (Eichel, Ristolainen) – 30. Nielsen (Tavares, Leddy), 42. Kuľomin (Okposo, Boychuk)

Carolina – Washington 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Góly:28. Di Giuseppe (Nordström, J. Staal), 41. E. Staal (Lindholm, Versteeg), 46. Skinner (Riley Nash, V. Rask), 60. Nestrašil (E. Staal) – 30. Nicklas Bäckström (Alzner, Niskanen), 55. Ovečkin (Laich)

Detroit – Pittsburgh 2:5 (2:0, 0:2, 0:3)

Góly: 7. Abdelkader (Larkin, Kronwall), 13. B. Smith (Nyquist, Marčenko) – 21. Hörnqvist (Malkin, Letang), 32. Letang (Malkin, Hörnqvist), 48. Crosby (Perron), 49. Malkin (Kessel, Hörnqvist), 59. Letang (Bonino)

Tomáš Tatar 14:25 min, 3 strely, +1 bod, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 4:09 min

Colorado – Chicago 3:4 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 – 0:1)

Góly: 5. Söderberg (Tanguay, Beauchemin), 32. McLeod (Duchene, E. Johnson), 56. E. Johnson (Duchene, Landeskog) – 19. Anisimov (P. Kane, Panarin), 23. A. Desjardins (Teräväinen, Danault), 25. P. Kane (Panarin, Keith), 64. Toews (P. Kane, Seabrook)

Marián Hossa (Chicago) 19:34 min, 4 strely

St. Louis – Minnesota 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly:29. Shattenkirk (Steen, P. Stastny) – 37. Niederreiter (Fontaine, Haula), 52. Haula (Niederreiter), 59. Vanek (Coyle)

Dallas – Nashville 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Góly:33. Jamie Benn (Goligoski), 38. Janmark (Spezza), 44. Eaves (Spezza), 49. Seguin (Sharp), 56. Seguin (Jamie Benn, Klingberg) – 32. C. Smith (Ribeiro)

Arizona – Winnipeg 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Góly: 10. Doan (M. Domi, Grossmann), 42. Tichonov (Michael Stone, Murphy), 53. Ekman-Larsson (Bödker, Vermette), 60. Doan (Martinook, Richardson) – 4. Lowry (Burmistrov, Byfuglien), 48. Lowry

Calgary – Los Angeles 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 44. Giordano (Ferland, Colborne) – 12. GÁBORÍK (Pearson), 22. Lucic (Kopitar, Toffoli), 24. Andreoff (Mersch, J. Nolan), 60. Pearson (GÁBORÍK)

Marián Gáborík (LA) 12:59 min, 1+1, 2 strely, +1 bod

Edmonton – Anaheim 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly:12. Getzlaf (Perry)

Andrej Sekera (Edmonton) 21:11 min, 2 strely

Viac k osobe Andrej SekeraJamie BennJaroslav HalákMarián GáboríkMarián HossaNicklas BäckströmTomáš JurčoTomáš Tatar