Piešťany v play-out zdolali na domácom ľade Nové Zámky

ŠHK 37 Piešťany
Tím ŠHK 37 Piešťany má problém so strojovňou na chladenie ľadovej plochy, s letnou prípravou ešte nezačali. Foto: SITA/Martin Havran

PIEŠŤANY 25. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti ŠHK 37 Piešťany zvíťazili v piatkovom domácom stretnutí 6. kola play-out Tipsport ligy nad hráčmi HC Mikron Nové Zámky 4:3 a na štvrtý pokus premiérovo uspeli v riadnom hracom čase.

Piešťanci položili základ svojho úspechu v druhej tretine, v ktorej skórovali štyrikrát. V nedeľu 27. 3. Piešťany privítajú na svojom štadióne Bardejov.

Hokej – Play-out Tipsport ligy 2015/2016 – 6. kolo – piatok:
ŠHK 37 Piešťany – HC Mikron Nové Zámky 4:3 (0:1, 4:1, 0:1)

Góly: 25. Hrehorčák (Tibenský, Trefný), 29. S. Saliji, 34. J. Ručkay (Belluš, Trefný), 37. Belluš (J. Ručkay) – 10. L. Novák (M. Hudec, Ďurčo), 26. Jakovlevs (Podstavek), 51. Čaládi (Podstavek, Ďurčo)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše Petr Kousalík (Nové Zámky) osobný trest 10 min za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, J. Konc – Návratek, M. Orolin, 1533 divákov

Zostavy

Piešťany: Patrik Rybár – R. Filip, Trefný, S. Hudec, Gipters, Hluch, Kotaška, Svetlík, Nechala – J. Ručkay, Tomčák, Zálešák – Belluš, S. Saliji, Tibenský – Šimíček, J. Pardavý ml., Hrehorčák – K. Kučera, R. Tvrdoň, Brancis

Nové Zámky: J. Chovan – Martin Chovan, Ďurčo, Jakovlevs, Kousalík, Opalek, Baron, Hrudík, J. Reichel – Podstavek, Čaládi, Martin Frolík – Havlík, M. Hudec, L. Novák – T. Török, J. Zlocha, Dubec – Tábi, Hegyi, Korytko

Tabuľka play-out hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 po piatkovom 6. kole:

1. Bardejov 4 2 0 0 0 1 1 11:9 7

2. Nové Zámky 4 2 0 0 0 0 2 11:11 6

—————————————————

3. Piešťany 4 1 0 1 0 0 2 11:13 5

Legenda: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.