Nitra v Plzni víťazne obrátila, stačilo jej jedenásť minút

HK Nitra - HC Plzeň
Judd Blackwater z HK Nitra (vľavo) a brankár Matěj Machovský z HC Plzeň (vpravo) počas 2. zápasu Ligy majstrov 2016/2017 - J-skupiny medzi HK Nitra – HC Plzeň. Nitra, 27. august 2016. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 3. septembra (WebNoviny.sk) – Cenné víťazstvo v hokejovej Lige majstrov dosiahli hráči slovenského majstra HK Nitra. V sobotňajšom zápase J-skupiny Nitrania zvíťazili na ľade českého mužstva HC Škoda Plzeň 4:2, keď po prvej tretine prehrávali 0:2.

Zverenci Andreja Kmeča si poradili s Plzňou aj na domácom ľade (2:1), v tabuľke majú už 6 bodov a sú na najlepšej ceste postúpiť do šestnásťfinále. Nitrania uspeli v Plzni napriek tomu, že v strelách na bránku zaostali 18:34.

Domáci viedli už v 9. min 2:0 a zdalo sa, že zápas majú pod kontrolou. Nitrania však v rozpätí 11 minút druhej tretiny otočili z 0:2 na 3:2. Dvakrát bol úspešný ich kanadský kanonier David Laliberté (24. a 35.) a jeden presný zásah pridal Juraj Štefanka (26.). Hostia zo siedmich striel na bránku v prostrednej časti vyťažili tri góly. V poslednej tretine si hráči Plzne najmä v presilovkách utvorili niekoľko vyložených šancí, ale skórovať sa im nepodarilo. Víťazstvo Nitranov pečatil gólom do prázdnej bránky 49 sekúnd pred koncom Lukáš Paukovček.

Hráči Nitry ukončia svoje vystúpenie v J-skupine LM domácim súbojom so Stavangerom, odohrajú ho v utorok 6. septembra.

Liga majstrov – J-skupina – sobota:

HC Škoda Plzeň – HK Nitra 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)

Góly: 5. Kratěna (T. Svoboda, Kadlec), 9. D. Kubalík (Indrák, Stach) – 24. Laliberté (Blackwater, Milam), 26. J. Štefanka (Macík), 35. Laliberté (Blackwater, M. Slovák), 60. L. Paukovček (Macík)

Vylúčení: 6:13 na 2 min, navyše: D. Kubalík 5+DKZ za hrubosť a nešport. správanie, Lev 10 min (obaja Plzeň), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bauer (Nem.), Pešina – Brejcha, Suchánek (všetci ČR), 4058 divákov

Plzeň: Machovský – Pulpán, Čerešňák, Sklenička, Kadlec, T. Svoboda, Kratěna, Stach – N. Johnson, Yellow Horn, Lev – Koreis, Schleiss, F. Suchý

Nitra: M. Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, P. König, M. Versteeg, Pupák, Bajtek – Laliberté, M. Slovák, Blackwater – Kutálek, H. Ručkay, Krištof – L. Paukovček, J. Štefanka, Macík – Chalupa, Bene, Piačka

Hlasy trénerov (zdroj: hcskoda.cz):

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): „Do zápasu sme vstúpili výborne, po góle z presilovky sme viedli 2:0. Potom prišli naše vylúčenia a hoci sme prvé oslabenie ubránili, v druhej tretine sme stratili zápas. Potom to už bolo herne zlé z našej strany. V tretej tretine sme stiahli hru na tri útoky, ale nevyužili sme šance. Zápas sa nám už nepodarilo zvrátiť.“

Andrej Kmeč (HK Nitra): „Naša prvá tretina, slušne povedané, nebola dobrá. Od druhej tretiny však hráči dali do hry emócie a zrazu to bolo na ľade tak, ako sme chceli hrať. Začali sme lepšie korčuľovať a zápas sa zlomil v presilovkách. Bolo ich veľa, ale ubránili sme ich. Po heroickom výkone v závere sme ustáli domáci tlak a zvíťazili. Veľmi pekne ďakujeme našim fanúšikom, ktorí prišli z veľkej diaľky v hojnom počte.“