Nitra s dvadsiatkou nezaváhala, priblížila sa lídrovi

Hk nitra

PIEŠŤANY 22. septembra (WebNoviny.sk) – Favorizovaní hráči HK Nitra zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí 6. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy v Piešťanoch nad tímom HK Orange 20 presvedčivo 4:0.

Mladíci držali nerozhodný rezultát až do polovice zápasu, potom však za osem minút inkasovali tri góly. V drese úradujúceho majstra sa postupne presadili útočníci Henrich Ručkay a Michal Krištof ako aj americký obranca Jameson Milam. Skóre duelu uzavrel v 46. min ďalší zadák Matúš Rais.

Nitra sa očakávaným triumfom priblížila k lídrovi klasifikácie Tipsport ligy Košiciam na jediný bod, hráči „dvadsiatky“ v doterajších troch vystúpeniach v elitnej slovenskej súťaži ešte nezabodovali.

HK Orange 20 – HK Nitra 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 32. H. Ručkay (Kutálek, M. Krištof), 35. M. Krištof (Rais, Mezei), 40. Milam (Ordzovenský, Marek Slovák), 46. Rais (Mezei, Kutálek)

Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše M. Murín (Orange 20) a Marek Slovák (Nitra) 10 min OT za nešportové správanie, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Adamec, M. Novák – Kacej, Valo, 171 divákov

Orange 20: Durný – Grman, Trška, Košecký, Bdžoch, Hain, Jendroľ, Mišuta, J. Daňko – M. Sloboda, Pätoprstý, Pataky – L. Žiak, M. Murín, M. Hecl – Vybíral, Oško, P. Horváth – Váňa, J. Koyš, Koziot

Nitra: Foltán – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, P. König, M. Versteeg, F. Kuzma, Pupák – Laliberté, Marek Slovák, Blackwater – H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek – Macík, L. Paukovček, J. Štefanka – Bajtek, Piačka, Chalupa

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po štvrtkovom stretnutí 6. kola:

HK Orange 20 3 0 0 0 0 0 3 1:17 0

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.