'Vlci' zdolali Nitru, 'barani' vyplienili Nové Zámky

MsHK Doxxbet Žilina - HK Nitra
Zľava: útočník Miroslav Pupák (HK Nitra) a útočník Václav Stupka (MsHK DOXXbet Žilina) počas zápasu 6. kola Tipsport ligy medzi MsHK Doxxbet Žilina a HK Nitra. Žilina, 23. septembra 2016. Foto: SITA/Milo Fabian

BRATISLAVA 23. septembra (WebNoviny.sk) – Hráči majstrovskej Nitry po piatku zaostávajú v tabuľke Tipsport ligy 2016/2017 za Košicami už o tri body. Mužstvo spod Zobora totiž v súboji 6. kola TL získalo na ľade Žiliny iba bod za prehru 2:3 po predĺžení.

Skóre duelu síce otvoril už v 4. min hosťujúci Radoslav Macík, ale Žilina zásluhou presných zásahov Rastislava Konečného a Tomáša Sýkoru ešte v prvej tretine otočila. V 24. min potom vyrovnal Henrich Ručkay, no na ďalší gól si diváci pod Dubňom museli počkať až do predĺženia.

V ňom druhý bod pre Žilinu zariadil Marek Hovorka. „Vlci“ si v piatok pripísali len druhé tohtosezónne víťazstvo a stále sú v ligovej tabuľke na desiatom mieste.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – 6. kolo – piatok:

MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 3:2 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 6. R. Konečný (Drábek, Holovič), 20. T. Sýkora, 62. Marek Hovorka – 4. Macík (Marek Slovák), 24. H. Ručkay (M. Krištof, Mezei)

Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše Lukáš Kríž (Žilina) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: T. Orolin – Jobbágy, Bogdaň, 516 divákov

Žilina: T. Tomek – D. Rehák, Kříž, Cerenok, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Prokop, Gutwald – Matis, Marek Hovorka, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, T. Sýkora – Stupka, Holovič, R. Konečný – O. Gmitter, Ondruš, Rogoň

Nitra: Michal Valent – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Pupák, M. Versteeg, F. Kuzma, P. König – Macík, Marek Slovák, Blackwater – H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek – Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka – D. König, Piačka, Chalupa

Hráči Banskej Bystrice si schuti zastrieľali na ľade Nových Zámkov a pripísali si vysoké víťazstvo 9:2. Vicemajster strelil už v prvej tretine štyri góly, po treťom brankára Mareka Šimka nahradil Marko Borároš. Ten však vydržal na ploche len do 25. min, za desať minút totiž dostal dva góly.

Strelecký koncert hostí ustal až v 36. min, keď na 9:2 zvýšil Kanaďan Mathew Maione. V tíme Banskej Bystrice po štyri kanadské body nazbierali Dávid Buc (1+3) a Jordan Hickmott (2+2). „Barani“ dosiahli až štyri v početnej výhode. Banská Bystrica je po piatku tretia, Nové Zámky klesli na 6. pozíciu.

HC Nové Zámky – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 2:9 (0:4, 2:5, 0:0)

Góly: 25. L. Hvila (Sandgren, Kytnár), 30. Michal Hudec (Fábry) – 7. Wishart (Tamaši, Ferleťák), 12. T. Surový (Hickmott, Maione), 15. Matuškin (Buc, V. Mihálik), 17. Truchno (Bortňák, V. Mihálik), 25. Hickmott (Buc), 27. Hickmott (Maione, Matuškin), 28. Truchno (I. Ďatelinka, Bezúch), 32. Buc (Hickmott, Matuškin), 36. Maione (T. Surový, Buc)

Vylúčení: 9:3 na 2 min, navyše Petr Šindl 10 min za napadnutie zozadu a Konsta Mäkinen (obaja Nové Zámky) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:4, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc – M. Orolin, Synek, 1792 divákov

Nové Zámky: Marek Šimko (15. Borároš, 25. Marek Šimko) – Cardwell, Mäkinen, V. Čížek, Sandgren, Martin Chovan, Ďurčo, Štindl, Maier, Sucharda – Saarinen, Brabenec, Semorád – R. Lelkeš, Michal Hudec, Fábry – L. Hvila, Kytnár, Paulovič – Hegyi, Dubec

Banská Bystrica: Bacashihua – I. Ďatelinka, P. Mikuš, Wishart, Maione, Matuškin, V. Mihálik, Ťavoda – Buc, T. Surový, Hickmott – Bezúch, Bortňák, Truchno – Andrisík, M. Češík, Matoušek – Róth, Tamáši, Ferleťák – P. Valent

Hokejisti HC Košice zvíťazili na ľade HKM Zvolen 6:3. Oceliari viedli pod Pustým hradom 2:0, no domácim sa podarilo otočiť na 3:2. To však bolo z ich strany všetko a Košičania pridali ešte štyri góly. Víťazný presný zásah zaznamenal v 36. min Juraj Milý, ktorý v oslabení vyhadzoval puk k domácemu gólmanovi.

Roman Petrík si ho chcel spracovať a rozohrať, no na prekvapenie všetkých skončil v jeho bránke. Košice si v siedmom tohtosezónnom ligovom stretnutí pripísali šiesty triumf a sú na čele tabuľky Tipsport ligy.

HKM Zvolen – HC Košice 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)

Góly: 14. Misinev (Klhůfek), 31. P. Zuzin (Klhůfek, Šimíček), 33. P. Zuzin (Kňazev, Valenta) – 2. M. Bartánus (Hričina, Boltun), 12. P. Bartoš (Spilar, Vašíček), 34. L. Nagy (Spilar, Suja), 36. J. Milý (Tibor Varga, E. Šedivý), 46. M. Bartánus (R. Hruška, Šmach), 60. Suja (Spilar, L. Nagy)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Müllner, P. Stano – Výleta, Kollár, 1020 divákov

Zvolen: R. Petrík – Andersons, Demiters, M. Ivan, Valenta, Habšuda, Dubeň, Hataš, F. Fekiač – Šimíček, P. Zuzin, Obdržálek, Misinev, B. Mráz, Klhůfek – Žilka, S. Petráš, Martin Ďaloga – Kňazev, Řezáč, Kelemen

Košice: Habal – Deyl, M. Dudáš, Vašíček, Šmach, E. Šedivý, Michalčin – L. Nagy, Suja, Spilar – M. Bartánus, Boltun, Hričina – Tibor Varga, J. Milý, Šoltés – P. Bartoš, R. Hruška, T. Klíma

Chudobným víťazstvom 1:0 sa skončil duel medzi MHC Mountfield Martin a nováčikom MHk 32 Liptovský Mikuláš. Jediný gól stretnutia dosiahol v 25. min mladý útočník Matej Dírer, ktorý z krídla prekonal striedajúceho brankára Adam Nagya. Martinčania si pripísali tretí tohtosezónny triumf, Liptáci majú na svojom konte už štyri prehry zo šiestich duelov.

MHC Mountfield Martin – MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 25. Dírer (Surovka)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Husár – Bednár, Gavalier, 1955 divákov

Martin: Corbeil – M. Fabian, J. Tabaček, Rantanen, Pacalaj, Pulli, Salija, M. Leško, Rusina – P. Koyš, Heizer, V. Bílek – D. Rzavský, Galamboš, Pokrivčák – Dírer, Surovka, Dokšin – Poliaček, Jurášek, Ambroz

Liptovský Mikuláš: Križan (20. A. Nagy) – Mezovský, Bobček, Stehlík, T. Nádašdi, M. Šiška, M. Moravčík, Kadura, Kadlubiak – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – J. Faith, M. Sukeľ, Kriška – A. Laco, Piatka, A. Lištiak – Brezniak, Kabáč, Števuliak

Dva góly Mareka Zagrapana priniesli hokejistom Popradu zisk dvoch bodov na trenčianskom ľade. Tým prvým poslal 29-ročný center „kamzíkov“ do vedenia 1:0 v poslednej minúte prvej tretiny. Dlho sa zdalo, že to bude „trojbodový“ presný zásah, no 58 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal Matúš Holenda a pre „vojakov“ zariadil bod.

Zagrapan rozhodol o triumfe Popradu v 62. min, keď rovnako ako v riadnom hracom čase skóroval opäť v početnej výhode. Popradčania sú aj po piatku deviaty, na poslednú Žilinu majú náskok dvoch bodov. Trenčín sa stále drží v hornej polovici tabuľky, s deviatimi bodmi je štvrtý.

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

Góly: 60. Holenda (Tybor, J. Gašparovič) – 20. Zagrapan (Lapšanský, J. Brejčák), 62. Zagrapan (Cutting)

Vylúčení: 10:10 na 2 min, navyše R. Dlouhý – J. Brejčák a Š. Fabian (všetci 10 min za bitku), presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefík, Fridrich – Gegáň, Tvrdoň, 1987 divákov

Trenčín: Chábera – L. Kozák, Drgoň, Holenda, M. Novák, Bohunický, Hatala, Albers, Ryzák – Marcel Hossa, R. Dlouhý, Őlvecký – J. Gašparovič, Kalináč, Tybor – Sojčík, Veilleux, L. Novák – D. Novák, Švec, Michal Hlinka

Poprad: Šúrek – Š. Fabian, Dinda, Kurali, Cutting, J. Brejčák, Pokovič, Krempaský, D. Šterbák – Matej Paločko, Zagrapan, Kroták – J. Tibenský, Mlynarovič, Lapšanský – Lichanec, Troliga, D. Bondra – Müller, Ježek, Výhonský

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po piatkových zápasoch 6. kola:

HK Orange 20 3 0 0 0 0 0 3 1:17 0

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Dávid BucMarcel HossaMarek HovorkaMichal HlinkaMichal HudecRichard HunaRóbert HunaRudolf Huna