Hokejbalistky Slovenska splnili očakávanie a na svetovom šampionáte zdolali Britky

HOKEJBAL: Veľká Británia - Slovensko
Zľava: Emma Painter z Veľkej Británie, Petra Pravlíková zo Slovenska, Faye Andrews z Veľkej Británie, Natália Paľová zo Slovenska a brankárka Samantha Bolwell z Veľkej Británie počas hokejbalového zápasu žien na Majstrovstvách sveta ISBHF 2019 medzi Veľká Británia - Slovensko. Košice, 17. jún 2019. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 17. júna (WebNoviny.sk) – Slovenské hokejbalové reprezentantky zvíťazili nad hráčkami Veľkej Británie 3:1 na domácich majstrovstvách sveta organizácie ISBHF v Košiciach (14. – 22. júna).

Zverenky trénera Mariána Hambálka v každej tretine raz skórovali a súperkám dovolili streliť čestný úspech až v záverečnej časti hry v čase, keď už na ukazovateli skóre svietil stav 3:0 pre Slovenky.

Reprezentantky Slovenska si pripísali druhé víťazstvo na turnaji a v tabuľke majú päť bodov. Najbližší duel na svetovom šampionáte odohrajú v utorok 18. júna, keď od 14.30 h nastúpia proti Českám v záverečnom dueli v základnej skupine.

Majstrovstvá sveta v hokejbale

  • ženy – základná skupina – pondelok

Veľká Británia – Slovensko 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 42. Townsová (Kasnerová-Woodová, Serrellová) – 12. Hájniková (Vršková, Záňová), 26. Leskovjanská (Nemčeková), 39. Pravlíková (Veličková Rašková)
Zostava SR: Pastorková Rišová – Gáborčíková, Pravlíková, Štrbáková, Turcsányová, Dzurinová, Žitňanská, Záborská, Šulíková – Staroňová, Veličková Rašková, Gauríková – Záňová, Hájniková, Vršková – Paľová, Suráková, Dobošová – Leskovjanská, Šimnová, Nemčeková – Kolcunová, Kochanová

Zostávajúci program hokejbalistiek SR v základnej skupine MS:
Utorok 18. 6.: Slovensko – Česko (14.30)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom