HOKEJ TL: Poprad - Trenčín
1
Radosť hráčov z Trenčína počas štvrtého štvrťfinálového zápasu hokejovej Tipsport extraligy Kaufland play-off medzi HK Poprad - HK Dukla Trenčín. Poprad, 22. marec 2018
22. 03. 2018 20:51 Hokej od Webnoviny.skSITA Diskusia

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v Košiciach, Trenčín postupuje do semifinále

KOŠICE 22. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti úradujúceho majstra HC ´05 iClinic Banská Bystrica urobili dôležitý krok k postupu do semifinále play-off najvyššej slovenskej súťaže. V treťom súboji štvrťfinále Bystričania uspeli na košickom ľade 3:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 3:1. Zverenci trénera Vladimíra Országha môžu o svojom postupe medzi štyri najlepšie tímy rozhodnúť už v sobotu 24. marca od 18.00 h na domácom ľade.

Gól na konci tretiny

Skóre štvrtkového stretnutia v košickej Steel aréne otvoril 52 sekúnd pred koncom prvej tretiny Steven Delisle. Kanadský obranca napriahol od modrej a Vladislav Habal po prvý raz inkasoval – 0:1. Už po polminúte hry v druhej tretine musel na trestnú lavicu za podrazenie hráč hostí Branislav Kubka, ale Bystričania v oslabení paradoxne – skórovali.

S nahodeným pukom si domáci brankár Habal neporadil podľa predstáv a pozične dobre nakorčuľovaný Tomáš Hrnka nemal problém zakončiť – 0:2. Keď 5:12 min pred koncom tretej tretiny dostali hostia dvojminútový trest za príliš veľa hráčov na ľade, Košičania si vyskúšali hru bez brankára pri prevahe o dvoch korčuliarov.

Nedostali sa však ani k poriadnej strele na bránku. Naopak Miloš Bubela v čase 59:07 gólom do prázdnej bránky definitívne rozhodol o triumfe hokejistov spod Urpína.

Trenčín v semifinále

Dukla Trenčín suverénne postúpila do semifinále play-off slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2017/2018. Vo štvrtkovom štvrtom stretnutí Trenčania triumfovali na ľade Popradu 3:2 a sériu hranú na štyri víťazstvá zvládli bez zaváhania.

Úvodné buly zápasu vhodil úspešný reprezentant v zjazdovom lyžovaní z nedávnych zimných paralympijských hier v Pjongčangu Miroslav Haraus. Lepšie začali domáci, prvú tretinu ovládli 2:0.

Hostia však v druhej časti hry prebrali iniciatívu a zásluhou dvoch gólov Petra Sojčika vyrovnali. Rozhodujúci zásah duelu i celej série dosiahol necelých 5 minút pred koncom stretnutia skúsený veterán Marcel Hossa, ktorý využil presilovú hru.

TIPSPORT LIGA 2017/2018 – ŠTVRŤFINÁLE PLAY-OFF

• štvrtý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá)

HC Košice – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) – stav série 1:3
Góly: 20. Delisle, 23. Hrnka (Ďatelinka), 60. Bubela (Hrnka)
Vylúčení na 2 min: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Baluška, Štefik – Výleta, Tvrdoň, 5746 divákov

Košice: Habal – Šedivý, Čížek, Dudáš, B. Kessel, Pulli, Koch, Michalčin – L. Nagy, Pacan, Miklík – Šoltés, Suja, Spilar – Hovorka, Klíma, Kafka – Koyš, Š. Petráš, Hričina – Vrábeľ
Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, J. Brejčák – Brittain, Bortňák, Hrnka – Hohmann, Bubela, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč – Tamáši

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 2:3 (2:0, 0:2, 0:1) – konečný výsledok série: 0:4
Góly: 4. D. Brejčák (Mlynarovič, Svitana), 13. Matej Paločko – 25. Sojčík (Frühauf), 36. Sojčík (Ölvecký, Starosta), 56. Marcel Hossa (T. Varga, Sádecký)
Vylúčení na 2 min: 3:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Müllner – Gajan, Jobbágy, 2156 divákov

Poprad: Corbeil – Petran, Fabian, D. Brejčák, Česánek, P. König, Ježek, McDowell, Bždoch – Buc, Heizer, Abdul – Svitana, Mlynarovič, Hvila – Matúš Paločko, Matej Paločko, D. Bondra – Koky, M. Nagy, Vartovník
Trenčín: M. Valent – Starosta, Bačík, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík – Bezúch, Sojčík, Radivojevič – Marcel Hossa, Sádecký, M. Hecl – J. Švec, Ölvecký, T. Varga – D. Hudec, Dlouhý, Gašparovič – Deveaux

Lintner chystá zápasy Winter Classic pod holým nebom, v Tipsport lige chce aj zahraničné kluby „Barani“ aj Trenčín doma nezaváhali, vo štvrťfinále play-off Tipsport ligy vedú 2:0 na zápasy

Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár) Kočnerovou Threemou sa zaoberá aj inšpekcia, vyšetruje možné vynášanie informácií policajtmi Prepustení baníci by mohli dostať aj ďalšie odškodnenie, ale návrh Smeru má viacero nedostatkov ŠK Slovan si musí podľa hrdinu Abenu v odvete veriť, tréner Kozák túži po solúnskej rozprávke Saková nepodporila zvyšovanie platov vojakov, žiada rovnaké podmienky pre políciu aj hasičov