Hokejisti Česka dvakrát zmazali náskok Kanaďanov a na olympiáde majú druhé víťazstvo

Petr Koukal, Ben Scrivens
Útočník Petr Koukal prekonáva gólmana Bena Scrivensa v nájazdovej lotérii zápasu Kanada - Česko na ZOH 2018. Pjongčang, 17. február 2018. Foto: Bruce Bennett/Pool Photo via AP.

PJONGČANG 17. februára (WebNoviny.sk) – Česká hokejová reprezentácia zvíťazila nad výberom Kanady 3:2 po samostatných nájazdoch v sobotňajšom stretnutí A-skupiny turnaja mužov na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu.

Prelink

Česi vo svojom druhom vystúpení dokázali dvakrát vymazať najtesnejší náskok súpera. Na presný zásah Masona Raymonda z 2. minúty odpovedal o päť minút neskôr Dominik Kubalík, na gól Reného Bourqua z druhej polovice prvej tretiny reagoval Michal Jordán v 25. sekunde druhej časti.

Vac gólov už v zápase nepadlo, o víťazovi rozhodovala až záverečná lotéria. V nej sa za Kanadu presadil iba poľský rodák Wojtek Wolski, za Česko skórovali Petr Koukal aj Jan Kovář. V tabuľke A-skupiny sú Česi na čele s piatimi bodmi, štvorbodoví Kanaďania sú druhí.

ZOH 2018 v Pjongčangu

HOKEJ: A-skupina

Kanada – Česko 2:3 po sam. nájazdoch (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 2. Raymond (Vey, Gragnani), 14. R. Bourque (Noreau, Brulé) – 7. D. Kubalík, 21. Jordán (Birner, Horák), rozhodujúci sam. nájazd: Jan Kovář
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Salonen (Fín.) – Lazarev (Rus.), Ritter (USA)

Kanada: Scrivens – Ch. Lee, M. Robinson, Chay Genoway, Noreau, Gragnani, Goloubef, Elliot – Brulé, Derek Roy, Rene Bourque – Kelly, Raymond, C. Thomas – Wolski, Ebbett, Kozun – Klinkhammer, O’Dell, Lapierre – Vey
Česko: Francouz – Polášek, Nakládal, Kolář, Mozík, Jordán, Kundrátek, O. Němec – D. Kubalík, Jan Kovář, M. Erat – Červenka, Mertl, Martin Růžička – Sekáč, Koukal, Radil – Birner, Horák, Řepík – T. Zohorna

Hlasy

Jan Kovář (útočník ČR, autor víťazného nájazdu, zdroj: hokej.cz): „Zápas sme odohrali celkom dobre. Kanada síce mala viac striel, ale žiadne extra šance. Podali sme slušný výkon a dávali si pozor na oslabenia, teda až na dve v prvej tretine. Do zápasu sme vložili viac emócií ako vo štvrtok v súboji s domácimi. Vedeli sme, že zápas proti Kanade je pr nás veľmi dôležitý.“

Josef Jandač (tréner ČR, zdroj: iDNES.cz): „V poli sme pri hre piatich proti piatim nehrali vôbec zle. Najmä v prvej polovici zápasu to bol od nášho tímu výborný výkon, v druhej polovici boli na puku viac Kanaďania. Myslím si, že sme previedli veľmi dobrý výkon.“

Wojtek Wolski (útočník Kanady, zdroj: Olympijský informačný systém): „Neviem, čo sa to dnes stalo. Puky nám odskakovali viac, ako je zvyčajné. Musíme nájsť cestu, aby sa to nestávalo.“