Hokejisti HK Poprad začali s letnou prípravou na novú sezónu, kouč Stantien dá šancu aj mladíkom

Banská Bystrica - Poprad
Foto: ilustračné, SITA/Peter Rusko

POPRAD 22. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti HK Poprad v pondelok začali so spoločnou prípravou na sezónu 2018/2019. Cieľom „kamzíkov“ je určite lepší výsledok ako v predchádzajúcich dvoch ročníkoch – v oboch vypadli v play-off vo štvrťfinále. Pracovať na tom bude realizačný tím na čele s trénerom Romanom Stantienom. Jeho pomocníkmi budú František Štolc, Dušan Brincko a Stanislav Salát.

„Prvé dva týždne prípravy budú zamerané na hrubú kondíciu. Tréningy by mali byť o čosi dlhšie a raz denne. Mladší hráči alebo tí, ktorí budú mať nadváhu, alebo nie sú dostatočne pripravení na začiatie letnej prípravy, budú musieť na sebe zapracovať o čosi viac. Chlapci sa musia naučiť, že hokej je celoročný šport a starať sa o seba musia nepretržite,“ hovorí Roman Stantien.

Takisto ako v minulosti Popradčania plánujú v lete vyskúšať viacero mladíkov. „Aspoň uvidíme, ako na tom sú v porovnaní so skúsenejšími kolegami. Dnešný trend v hokeji im dáva veľkú šancu napredovať a vynikať aj na najvyšších fórach. Ak si to zrovnajú v hlave a niečo pre to spravia, môžu sa presadiť už v mladom veku.

Treba im ukázať, ako na sebe pracujú hráči, ktorí to v hokeji už niekam dotiahli. Ak ich napodobnia, tak aj v Poprade viacerí dostanú šancu a môžu tu pravidelne hrávať,“ pokračoval Stantien. Informácie priniesol oficiálny web HK Poprad.

Káder HK Poprad na úvodnom tréningu (zdroj: hkpoprad.sk): Štefan Fabian, Daniel Brejčák, Ján Ťavoda, Marcel Petran, Boris Česánek, Martin Krempaský, Matej Paločko, Matúš Paločko, Radoslav Macík, Lukáš Paukovček, Samuel Takáč, Samuel Mlynarovič, Marek Zagrapan, Patrik Koyš, Jindřich Abdul, Patrik Svitana, Radomír Heizer, Filip Vašaš, Lukáš Olejník, Peter Kundrik, Peter Bjalončík, Rastislav Václav

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Zagrapan
Firmy a inštitúcie HK Poprad