Hokejisti Hossa a Kopecký skórovali, darilo sa i Višňovskému

Hossa
Slovenský útočník Marián Hossa si pripísal v zápase proti Vancouveru body z troch asistencií. Foto: Ilustračné foto SITA, AP

NEW YORK 19. januára (WEBNOVINY) – V stredajších štyroch stretnutiach zámorskej NHL si zlepšili štatistiky traja slovenskí hokejisti.

Marián Hossa v 26. min poslal Chicago do vedenia 3:2 proti Buffalu, a pretože domáci napokon triumfovali 6:2, išlo o presný zásah s prívlastkom víťazný.

Florida viedla zásluhou gólu Tomáša Kopeckého zo 41. min na ľade Colorada sľubne 3:1, ale napokon prehrala 3:4 po predĺžení.

Ľubomír Višňovský prispel asistenciami na prvé dva góly Anaheimu k domácemu úspechu 6:2 proti Phoenixu. Hossa má v tomto súťažnom ročníku profiligy bilanciu 18+31, Kopecký 6+13 a Višňovský 4+11.

Obrazom: Mrazivé momenty zo stredajšej noci NHL

Chicago - Buffalo 6:2
Hráči Chicaga Blackhawks Jimmy Hayes (vpravo) a Andrew Brunett (vľavo) dravo bojujú o puk s Ville Leinom (vstrede) zo Sabres. Foto: SITA, AP

Hokejista Buffalo Sabres Jochen Hecht (vľavo) strieľa na brankára Chicago Blackhawks Coreya Crawforda (vpravo). Foto: SITA, AP
Montreal - Washington 0:3
Brankár Washingtonu Capitals Michal Neuvirth odráža strelu pravého krídla Montrealu Erika Colea (vľavo). Foto: SITA, AP
Ľavé krídlo Washingtonu Capitals Alex Ovechkin (vpravo) oslavuje s brankárom Michaleom Neuvirthom (vľavo) vychytaný shutout. Foto: SITA, AP
Tvrdý súboj pred svätyňou brankára Washingtonu Michala Neuvirtha. Útočníka Montrealu Canadiens Michaela Blundena (vpravo) zastavilo aj ľavé krídlo Capitals Matt Hendricks (vstrede). Foto: SITA, AP

41. MARIÁN GÁBORÍK (NY Rangers) 44 23 13 36

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií a kanadských bodov.

Najlepší strelci:

1. Steven Stamkos (Tampa Bay) 31 gólov,

2. Jonathan Toews (Chicago) 26,

3. James Neal (Pittsburgh) a Phil Kessel (Toronto) po 24,

5. MARIÁN GÁBORÍK (NY Rangers) a Milan Michálek (Ottawa) po 23,

7. Jevgenij Malkin (Pittsburgh) a Radim Vrbata (Phoenix) po 22,

9. Matt Moulson (New York Islanders) a Corey Perry (Anaheim) po 21.

10. Milan Kytnár (Edmonton) 1 0 0 0 0 1 0

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, plus/mínus bodov, striel a tr. minút.

Brankári:

Jaroslav Halák (St. Louis) 24 12 7 5 2,08 91,8 3

Peter Budaj (Montreal) 6 2 4 0 2,51 91,3 0

Pozn.: Odchytané zápasy, výhry, prehry, prehry po predĺžení/sam. nájazdoch, priemer inkasovaných gólov, úspešnosť zákrokov, shutouty.

Blackhawks neprehrali v riadnom hracom čase v piatich zápasoch, Marián Hossa bodoval v šiestich dueloch za sebou (1+5). Chicago pripravilo Buffalu desiatu prehru v rade na klziskách súperov, čo je nový klubový rekord Sabres. V sezóne 1971/72 nevyhralo 23 zápasov u súperov v rade, vtedy však pomedzi to dosiahlo 8 remíz.„Nášmu tímu chýba správna pohoda. Kým sa nenaučíme opäť vyhrávať zápasy, nebudeme úspešní ani na ľadoch súperov. Niektorí naši hráči sú ďaleko od ideálnej formy. Ďalší zasa dnes síce hrali dobre, ale čakáme od nich viac,“ priznal tréner Buffala Lindy Ruff.

Brankár Washingtonu Michal Neuvirth mal v Montreale 31 úspešných zákrokov a dosiahol druhý shutout v sezóne. Capitals vyhrali v Bell Centre, kde fanúšikovia vypískali domáci tím, hladko 3:0. „V prvej tretine sme dosiahli dôležité góly. Opäť sme sa presvedčili, že ak častejšie strieľame, úspech sa dostaví,“ povedal kapitán Capitals Alexander Ovečkin.

O víťazstve Colorada doma nad Floridou 4:3 rozhodol v predĺžení Ryan O´Reilly. V zápase dosiahol Peter Mueller svoje prvé góly od apríla 2010. Hráč Avalanche vynechal celú sezónu 2010/11 a väčšiou časť tejto pre otras mozgu. Florida nevyhrala na klziskách súperov už siedmy zápas a v Denveri naposledy uspela 2. januára 2003.

Anaheim sa dostal z hernej krízy, z ostatných siedmich stretnutí prehral iba jeden, aj to až po nadstavenom čase. Ducks ťahajú najdlhšiu bodovú šnúru od novembra 2010. Hráčom Ducks sa začalo dariť aj strelecky, počas série dali 4,42 gólu na zápas. Coyotes nevyhrali u súperov v šiestom zápase za sebou, čo sa im naposledy stalo v marci 2009.

Výsledky:

Chicago – Buffalo 6:2 (2:1, 2:1, 2:0) – Marián Hossa (Chicago) 1+0

Góly: 13. Shaw (Keith, Montador), 16. Toews (Shaw, Seabrook), 26. MARIÁN HOSSA (Keith), 34. Hayes (Brunette, Hjalmarsson), 45. Bolland (Hayes, Leddy), 47. Toews (Bolland, Seabrook) – 10. Pominville (Hecht), 24. Pominville (Boyes, Myers)

Montreal – Washington 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 5. Perreault (Orlov, Eakin), 9. Johansson (Brouwer, Carlson), 31. Ovečkin (Siomin, Wideman)

Colorado – Florida 4:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 2:1 – 1:0) – Tomáš Kopecký (Florida) 1+0

Góly: 27. Mueller (E. Johnson), 44. Mueller (O´Reilly, Hejduk), 57. Paul Štastný (Mueller, S. Elliott), 64. O´Reilly (R. Wilson, Paul Šťastný) – 15. Goc (Řepík, Kulikov), 39. S. Weiss (B. Campbell, Kulikov), 41. T. KOPECKÝ (Samuelsson, Goc)

Anaheim – Phoenix 6:2 (2:1, 2:1, 2:0) – Ľubomír Višňovský (Anaheim) 0+2

Góly: 14. Hagman (Ľ. VIŠŇOVSKÝ, Selänne), 16. Beauchemin (J. Blake, Ľ. VIŠŇOVSKÝ), 35. Beauchemin (Cogliano, Bonino), 39. J. Blake (Bonino, Cogliano), 44. Beleskey (Parros, Brookbank), 57. Perry (Beauchemin) – 9. Chipchura (Torres, Rozsíval), 30. Langkow (Ray Whitney, Doan)

2. Colorado Avalanche 48 25 2 21 124:137 52

3. Minnesota Wild 46 22 7 17 106:118 51

5. Anaheim Ducks 45 16 7 22 119:140 39

Pozn.: Za názvom klubu nasleduje počet odohratých zápasov, víťazstiev, prehier po predĺžení a sam. nájazdoch, prehier, skóre a počet bodov

Viac k osobe Alexander OvečkinAndrej MeszárošAndrej SekeraClaude GirouxCorey PerryDaniel SedinHenrik SedinJevgenij MalkinJoffrey LupulJonathan toewsĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarián HossaMichal HandzušMilan JurčinaMilan KytnárPaul StastnyPavel DaciukPeter BudajPhil KesselSteven StamkosTomáš KopeckýZdeno Chára