Hokejisti Nitry doma porazili „ľadových medveďov“, vyhrali Vyšehradský pohár

HK Nitra
Hráči HK Nitra víťazmi Vyšehradského pohára 2017/2018 proti DVTK Jegesmedvék, 23. januára 2018 Foto: SITA/AP

NITRA 23. januára (WebNoviny.sk) – Hokejisti Nitry sa stali celkovými víťazmi premiérového ročníka nadnárodného Vyšehradského pohára 2017/2018.

Úradujúci slovenský vicemajster v utorňajšom odvetnom stretnutí na domácom ľade zvíťazil 4:2 v riadnom hracom čase nad DVTK Jegesmedvék; kedže však maďarský klub uspel v prvom zápase rovnakým výsledkom, muselo nasledovať predĺženie. Ani pridaných päť minút však neprinieslo definitívu, tú stanovili až samostatné nájazdy. V ôsmej sérii rozhodol o triumfe Nitry útočník Henrich Ručkay.

„Corgoni“ sa v prvej tretine finálovej odvety dostali do dvojgólového vedenia, keď sa presadili Michal Krištof a Judd Balckwater. Maďarský tím dokázal vyrovnať zásluhou Petra Sakarisa a Nikandrosza Galanisza. Zvýšená aktivita domácich priniesla ovocie v podobe gólov Matúša Raisa a Mateja Pauloviča, ktorý v 50. min stanovil na 4:2. Po spomenutej „lotérii“ zavládla na nitrianskom ľade domáca radosť z celkového triumfu a zisku trofeje.

Vyšehradský pohár 2017/2018 – ľadový hokej:

• utorok

HK Nitra – DVTK Jegesmedvék (Maď.) 5:2 po sam. nájazdoch (2:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:0)
prvý zápas: 2:4, celkovým víťazom Vyšehradského pohára sa stal HK Nitra
Góly: 5. Krištof (Blackwater), 14. Blackwater (Lantoši, Marek Slovák), 32. Rais (Pupák, Krištof), 50. Paulovič (Rýgl), rozh. sam. nájazd H. Ručkay – 19. Sakaris (Vas, Pavuk), 28. Galanisz (Leppännen)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Babic – Tvrdoň, Soltész, 3067 divákov
Zostava Nitry: Lawson – Rýgl, Rais, Milam, Ordzovenský, Versteeg, Miroslav Pupák, A. Kollár, Korím – Kovacs, Krištof, Paulovič – Lantoši, Marek Slovák, Blackwater – Macík, J. Ručkay, H. Ručkay – Rzavský, Šiška, Csányi