Hokejisti Piešťan už začali prípravu na ľade

ŠHK 37 Piešťany
Radosť hráčov ŠHK 37 Piešťany počas semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy medzi HKM Zvolen - ŠHK 37 Piešťany. Foto: SITA/Ján Viazanička

PIEŠŤANY 25. júla (WEBNOVINY) – Prvý tréning na ľade absolvali hokejisti najpríjemnejšieho prekvapenia uplynulého súťažného ročníka Tipsport extraligy – tímu ŠHK 37 Piešťany – vo štvrtok popoludní.

„Havrani“ začali v pondelok na suchu, na ľadovú plochu sa premiérovo vybrali v druhej polovici týždňa.

Trénerskému tandemu Milan Klement – Roman Sýkora sa v pondelok hlásili všetci hráči so zmluvou, nechýbajú ani hokejisti na skúšku. Zo súčasnej tridsaťtrojky zostanú v Piešťanoch na nový súťažný ročník dve tretiny hráčov.

Káder minulosezónneho nováčika sa veľmi nezmenil. V Piešťanoch v porovnaní s predchádzajúcim ročníkom nebudú pokračovať Vladimír Urban, Marek Lisoň, Andrej Mrázik, Henrich Ručkay a Kristián Grman. O miesto v prvom tíme zabojujú obrancovia Jakub Hrudík, Jan Bittner, Matúš Minarech, Matej Svetlík aj útočníci Marcel Holovič, Ján Románek či Martin Krajčík. Otázna je budúcnosť Mateja Cunika, ktorého čaká po zranení krčnej chrbtice dlhšia rehabilitácia.

V príprave odohrajú Piešťany trinásť zápasov, prvý už 2. augusta doma proti výberu Francúzska. Generálkou na extraligovú sezónu bude duel v Nitre na ľade súpera v piatok 6. septembra. Prvý súťažný súboj absolvujú „havrani“ vo štvrtok 12. septembra proti HK Orange 20.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŠHK 37 Piešťany