Hokejisti Ruska nadelili „šestku“ Nórom a na olympiáde v Pjongčangu si zahrajú o medaily

Lars Haugen, Sergej Kalinin
Ruský útočník Sergej Kalinin prekonáva nórskeho brankára Larsa Haugena počas štvrťfinálového zápasu na ZOH 2018. Pjongčang, 21. február 2018. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 21. februára 12:44

PJONGČANG 21. februára (WebNoviny.sk) – Tím Olympijských športovcov z Ruska (OŠR) prenikol do piatkového semifinále na turnaji hokejistov v rámci zimných olympijských hier 2018 v juhokórejskom Pjongčangu.

Zverenci Olega Znaroka zvíťazili jednoznačne 6:1 nad Nórmi v zápase stredajšieho štvrťfinále, tri góly dosiahli v presilovkách.

Prelink

Mužstvo OŠR po prvej tretine viedlo 3:0 zásahmi Michaila Grigorenka, Nikitu Guseva a Viačeslava Vojnova. V druhej časti znížil Alexander Bonsaksen, no na jeho gól odpovedali Sergej Kalinin a Nikita Nesterov. Šesť minút pred koncom tretej tretiny uzavrel skóre Ivan Telegin.

Tím OŠR v piatkovom semifinále bude čeliť Čechom, ktorí si poradili s Američanmi 3:2 po samostatných nájazdoch.

ZOH 2018 v Pjongčangu

HOKEJ – štvrťfinále

Olympijskí športovci z Ruska – Nórsko 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
Góly: 9. Grigorenko (Kablukov, Telegin), 14. N. Gusev (Moziakin, Daciuk), 20. Vojnov (N. Gusev, Kaprizov), 29. S. Kalinin (Kovaľčuk, Vojnov), 34. Nesterov (N. Gusev, Daciuk), 54. Telegin (Grigorenko, Kablukov) – 28. Bonsaksen (M. Olimb, K. A. Olimb)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hribik (ČR), Mayer (USA) – Köhlmüller (Nem.), Ritter (USA), 3553 divákov

OŠR: Košečkin – Gavrikov, Vojnov, Nesterov, Kiselevič, Zubarev, Zub, J. Jakovlev – Kalinin, Andronov, Kovaľčuk – Kaprizov, Daciuk, N. Gusev – Barabanov, Prochorkin, Širokov – Grigorenko, Kablukov, Telegin – Moziakin
Nórsko: Haugen (21. Haukeland) – Holös, Nörstebö, Sörvik, Bonsaksen, Espeland, Ödegaard, Johannesen – P. Thoresen, Roest, Rosseli Olsen – Hoff, K. A. Olimb, M. Olimb – Reichenberg, K. Forsberg, S. Thoresen – Kristiansen, Bastiansen, Röymark – Trettenes

Iľja Kovaľčuk (útočník OŠR, zdroj: web IIHF a OIS): „Myslím si, že sme dnes hrali dobre. Sme lačná skupina hráčov. Potrebujeme zvládnuť ešte jeden duel a ten nasledujúci už bude rozhodujúci. Česi sú silní. Triumfovali v skupine, zdolali kvalitných Američanov. Musíme sa na nich pripraviť; tréner nám povie, ako hrať.“

Michail Grigorenko (útočník OŠR, strelec gólu, zdroj: OIS): „Česko má naozaj dobrý tím, kvalitnú obranu a brankára. Mnoho ich hráčov pôsobí v KHL, takže ich poznáme. Bude to náročný súboj.“

Patrick Thoresen (útočník Nórska, zdroj: web IIHF): „Ak ste vo štvrťfinále, chcete ísť ďalej. Dnes sme však čelili veľkému protivníkovi a nedokázali sme udržať jeho ofenzívu, boli príliš silní.“