Hokejisti Slovana Bratislava na záver prípravy zdolali Zlín

HC Slovan Bratislava
Slovan skončil v tabuľke Západnej konferencie na 8. priečke a v prvom kole play-off vyzve slávny CSKA Moskva. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 18. augusta (WebNoviny.sk) – Hokejisti Slovana Bratislava v poslednom prípravnom zápase pred začiatkom nového ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) zvíťazili nad tímom účastníka najvyššej českej súťaže HC PSG Zlín 5:2.

Skóre štvrtkového stretnutia otvoril v 4. min niekdajší najlepší kanonier zámorskej NHL Jonathan Cheechoo, ktorý posilnil káder „belasých” v máji tohto roka. V 11. min vyrovnal strelou švihom do pravého horného rohu bránky Martin Podešva. Už o necelú minútu prinavrátil Bratislavčanom vedenie Američan Jeff Taffe.

Rýchlo po sebe nasledovali góly aj v druhej tretine, v 28. min sa presadil hráč Zlína Antonín Honejsek, krátko na to sa dostali slovanisti do prečíslenia a Tomáš Kubalík zakončil popri betónoch brankára českého mužstva Štůralu. V tretej tretine mali na ľade prevahu domáci, v 51. min skóroval ich kapitán Radek Smoleňák a víťazstvo bratislavského tímu spečatil niekoľko sekúnd pred koncom Samuel Petráš.

Prípravný zápas – štvrtkový výsledok:
HC Slovan Bratislava – HC PSG Zlín (ČR) 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Góly: 4. Cheechoo (Meszároš, Lušňák), 12. Taffe (Kundrátek, Meszároš), 29. Kubalík (J. Šiška), 51. Smoleňák (Taffe), 60. Petráš (Lušňák) – 11. Podešva (Matějíček), 28. Honejsek (Blaťák)

Zostava Slovana: Pogge – Kundrátek, Meszároš, P. Luža, Nemeček, Bačík, Rosandič – Smoleňák, Taffe, Cheechoo – Petráš, Lušňák, Skalický – Kubalík, J. Šiška, Valský – Vopelka, Michal Hlinka