Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v Ufe, skončila sa ich víťazná šnúra u súperov

Slovan

UFA 21. januára (WebNoviny.sk) – Hokejistom Slovana Bratislava sa skončila dvojzápasová víťazná šnúra u súperov v KHL, keď v nedeľu prehrali na ľade Salavatu Julajev Ufa 3:5. Domáci vybojovali víťazstvo najmä vďaka rýchlym trom gólom v prostrednej časti hry za stavu 1:1.

Skóre otvorili belasí

Skóre duelu otvorili „belasí“ po úniku Ryana Garbutta v 10. min. Hráči Ufy dokázali minútu a pol pred prvou prestávkou vyrovnať zásluhou Vladimira Tkačova.

V druhej tretine prišla spomenutá gólová smršť, ktorá vyhnala z bránky Jakuba Štěpánka. V priebehu jednej minúty a štyroch sekúnd sa postupne presadili Linus Omark, Georgij Busarov a Tkačov.

Hartikainen stanovil konečné skóre

Slovanisti sa nevzdávali a v poslednej 20-minútovke znížili na rozdiel jedného gólu po zásahoch Zacha Boychuka a Juraja Mikúša. O niečo vyše minútu však domácich upokojil Teemu Hartikainen, ktorý stanovil konečné skóre.

Slovan Bratislava zostal v tabuľke Západnej konferencie na predposlednej 12. priečke so ziskom 55 bodov. Už pred viac ako týždňom prišiel aj o matematickú šancu na prienik do play-off. Zverenci trénera Eduarda Zankovca sa najbližšie predstavia v utorok 23. januára v Nižnekamsku. Doma odohrajú „belasí“ už len jeden zápas, vo štvrtok 1. marca privítajú Dinamo Minsk.

KONTINENTÁLNA HOKEJOVÁ LIGA

• nedeľa

Salavat Julajev Ufa – HC Slovan Bratislava 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Góly: 19. V. Tkačov (Arzamascev), 28. Omark (Kemppainen), 29. Busarov (Panin), 29. V. Tkačov (Larsen, Burdasov), 56. Hartikainen (Larsen, Kemppainen) – 10. Garbutt (Colby Genoway, Viedenský), 50. Z. Boychuk (Hedera, Colby Genoway), 54. J. Mikúš (Hedera)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Cypľakov, Ščeňov – Majtak, Streľcov (všetci Rus.), 8052 divákov

Ufa: Nalimov – Larsen, Panin, Garejev, Arzamascev, Bartulis, Loginov, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – A. Fiodorov, I. Zubov, Lisin – V. Tkačov, Sajustov, Burdasov – Soloduchin, Busarov, Majorov
Slovan: Štěpánek (29. Sedláček) – Meszároš, Sersen, Bačík, Després, Černý, T. Voráček, Hedera – J. Mikúš, Z. Boychuk, Řepík – Colby Genoway, Viedenský, Garbutt – T. Hrnka, A. Šťastný, Skalický – Marek Hecl, Ščerbatov, Réway