Slovan bratislava - admiral vladivostok
Zľava: Jeff Taffe z HC Slovan Bratislav a Anton Krasotkin z Admiral Vladivostok počas hokejového zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2018/2019 medzi HC Slovan Bratislava (Slovensko) a Admiral Vladivostok (Rusko). Bratislava, 16. október 2018. Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková
16. 10. 2018 21:21 KHLBratislavaKHL z lokality Bratislava od Webnoviny.skSITA Diskusia

Hokejisti Slovana natiahli víťaznú sériu, na domácom ľade otočili duel proti Vladivostoku

BRATISLAVA 16. októbra (WebNoviny.sk) – Víťazná šnúra hokejistov Slovana Bratislava v KHL sa natiahla na štyri zápasy. Ide o najdlhšiu sériu úspechov bratislavského družstva v základnej časti nadnárodnej súťaže od januára 2017, keď uspelo sedemkrát za sebou.

Zverenci trénera Vladimíra Országha zvládli aj utorkový domáci duel proti Admiralu Vladivostok, nad ktorým triumfovali tesne 4:3. „Belasí“ síce pred vlastnými priaznivcami prehrávali 0:2 a 1:3, no ani nepriaznivý stav ich nezlomil. Do streleckej listiny sa postupne zapísali Jeff Taffe, v presilovke Michal Sersen, neskôr Éric Gélinas a po ňom aj Matúš Sukeľ.

Po devätnástich dueloch základnej časti má Slovan na svojom konte 16 bodov a v tabuľke Západnej konferencie sa posunul na 8. miesto, ktoré by po základnej časti znamenalo prienik do play-off.

Najbližšie sa Slovan predstaví opäť vlastným fanúšikom, vo štvrtok 18. októbra o 18.30 h privíta Amur Chabarovsk.

Kontinentálna hokejová liga (KHL)

• utorok

HC Slovan Bratislava – Admiral Vladivostok 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Góly: 18. Taffe (Virta, Řepík), 36. Sersen (Červený, Taffe), 47. É. Gélinas (Taffe), 48. M. Sukeľ (Rau, A. Liška) – 4. Ugoľnikov (Tatalin, Černikov), 9. Mereskin (Glazačev), 34. Černikov
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Morozov, Sergejev – Majtak, J. Streľcov (všetci Rus.), 6198 divákov

Slovan: Čiliak – É. Gélinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, A. Jánošík, Bačík, Švarný – Řepík, Taffe, Virta – A. Liška, M. Sukeľ, Červený – Lamper, C. Bailey, Lunter – Baranov, Chipchura, Rau
Vladivostok: Krasotkin – J. Antropov, Miščenko, Taratuchin, Kubát, Ugoľnikov, Tatalin – Koroľov, Vicharev, Černikov – Hovorka, Polák, Koňkov – Voronin, Mereskin, Glazačev – A. Streľcov, V. Streľcov, Feokistov

Vladimír Országh (tréner Slovana): „Dosiahli sme dôležitý triumf, bolo to o charaktere a bojovnosti. Mali sme slabší úvod, súperovi sme darovali presilovky. Chýbal nám dôraz a inkasovali sme góly, keď mal súper hráča pred bránkou. V závere sme to otočili, chalani veľmi dobre blokovali strely a brankár nás podržal. To by nás malo charakterizovať aj ďalej, obetavosť a bojovnosť.“

Sergej Svetlov (tréner Vladivostoku): „Máme za sebou veľmi zaujímavý duel. Slovan dnes previedol dobrý výkon. Ani my sme dnes nehrali zle, ale v tretej tretine sme spravili chyby, ktoré domáci potrestali a využil na zisk dvoch bodov. Musíme popracovať na tom, aby sme robili chyby čo najmenej.“

Michal Sersen (obranca Slovana): „Je najdôležitejšie, že sme opäť bodovali naplno, hoci začiatok nebol ideálny. Rozbiehali sme sa pomalšie, ale dokázali sme sa vrátiť do zápasu a mali sme výbornú tretiu tretinu. Tam sme súperovi veľa nedovolili a zaslúžene zvíťazili.“

Matúš Sukeľ (útočník Slovana, autor víťazného gólu): „Pred zápasom sme si prízvukovali, aby sme to nepodcenili. Prišli však tri vylúčenia, bol to ťažký začiatok. Po zlom úvode sme cítili, že môžeme uspieť. V tretej tretine sme súpera ešte viac napádali, mali sme strely a šance. Prišli dva góly a vyšlo to.“

I. tretina

Hneď úvode mali hostia výhodu presilovky, počas ktorej nepremenil veľkú šancu domáci Chipchura. Už v rovnovážnom stav vystrelil od modrej čiary obranca Ugoľnikov a puk zaplachtil až za brankára Čiliaka – 0:1.

O päť minút neskôr hokejisti Admiralu zakombinovali v útočnom pásme a Mereskin aj s prispením korčule Čiliaka zabezpečil svojmu tímu dvojgólový náskok. Ešte pred prvou prestávkou sa Slovanu podarilo skorigovať, keď Taffe blafákom prekonal brankára Krasotkina.

II. tretina

Slovan mal problém s prechodom cez stredné pásmo a nedostávali sa do vyložených šancí. V oslabení po zlom striedaní previedol pri úniku Voronina dobrý zásah Čiliak.

Aj tretí gól inkasovali domáci po strele od modrej čiary – delovka Černikova skončila v bránke napriek zásahu domáceho gólmana. Ešte v druhej časti však v presilovke vystrelil spoza kruhov Sersen a hostia viedli opäť iba o jeden gól.

III. tretina

Chvíle Slovana prišli v prvej polovici tretej tretiny, keď v rozpätí 21 sekúnd otočil z 2:3 na 4:3. Najprv obranca É. Gélinas z pravého kruhu vyrovnal na 3:3 a vzápätí sa presadil aj M. Sukeľ, ktorý pred brankárom súpera chcel prihrať na pravú stranu, no puk sa od korčule brániaceho hráča vrátil k nemu a do odkrytej bránky nemal problém skórovať.

V závere si už Slovan ustrážil zisk dvoch bodov, gól nepadol ani pri power play hostí.

Gélinas z HC Slovan Bratislava sa stal obrancom týždňa v KHL HC Slovan Bratislava sa v KHL vezie na víťaznej vlne, zdolal aj Kchun-Lun

Boli sme na tom už všelijako, okomentoval Sólymos klesajúce preferencie Mosta-Híd Exekúcie staršie ako päť rokov sa zastavia, štát to bude stáť viac ako 40 miliónov eur Brankár Dúbravka v rebríčku najlepších hráčov Premier League predbehol viaceré hviezdy Koľko zaplatia Slováci za zálohovanie plastových fliaš? Ministerstvo navrhlo minimálne sumy Smerácke obedy zadarmo zvýšia počty stravníkov, štát chce pritiahnuť do kuchýň nových ľudí Video: Kamery v hoteli Shangri-La na Srí Lanke zachytili atentátnikov tesne predtým, ako sa odpálili Video: Vlak s vodcom Kimom v Rusku za jazdy čistili a musel aj „cúvať“, lebo netrafili koberec Hanby Bratislavy: Škaredé detaily, ktoré kazia dojem z našej najväčšej pýchy