Hokejisti Slovana opäť prišli proti Podoľsku o dvojgólové vedenie, získali aspoň bod

Slovan Bratislava - Viťaz Podoľsk
Zľava: Brankár Joni Ortio z Viťaz Podoľsk, Michal Řepík z HC Slovan Bratislava a Evgeny Katichev z Viťaz Podoľsk počas hokejového zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Viťaz Podoľsk. Bratislava, 23. november 2018. Foto: archívne, SITA/ Diana Černáková

PODOĽSK 30. novembra (WebNoviny.sk) – Hráči HC Slovan Bratislava prehrali na ľade Víťazu Podoľsk 2:3 po predĺžení v piatkovom stretnutí základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) a z víťazstva sa netešili už šiesty raz za sebou.

„Belasí“ mali lepší vstup do zápasu a v 10. minúte otvorili skóre, keď sa v predbránkovom priestore dobre zorientoval český útočník Rudolf Červený. Rovnaký krídelník sa presadil aj v polovici duelu. Po prihrávke Michala Řepíka zostal voľný na ľavom krídle a presnou strelou prekonal fínskeho gólmana Joniho Ortia.

Hostia však v tretej tretine rýchlo prišli o náskok. Najskôr Alexej Makejev využil chybu obrancu Mária Grmana a desať minút pred treťou sirénou pohotovo vyrovnal Alexander Siomin. Skúsený ruský krídelník skóroval aj v predĺžení a zabezpečil Viťazu Podoľsk dva body. Slovan čelil tomuto súperovi pred týždňom na domácom ľade, kde takisto prišiel o dvojgólové vedenie a napokon prehral rovnako 2:3, ale v riadnom hracom čase.

Zverenci Vladimíra Országha majú pred sebou ešte záverečný tretí duel v rámci tripu na klziskách súperov. V nedeľu 2. decembra o 15.00 h SEČ vyzvú Jokerit Helsinki. Bratislavčania odohrali v doterajšom priebehu sezóny 35 zápasov, v ktorých získali 23 bodov a figurujú na desiatej priečke v Západnej konferencii

Kontinentálna hokejová liga (KHL)

• piatok

Viťaz Podoľsk – HC Slovan Bratislava 3:2 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)
Góly: 42. Makejev, 50. A. Siomin (M. Aaltonen, Stasenko), 65. A. Siomin (M. Aaaltonen, Ortio) – 10. Červený (Meszároš), 29. Červený (Řepík, É. Gélinas)
Vylúčení: 0:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lavrentev, Oskirko – Majtak, Sadovnikov (všetci Rus.), 2835 divákov

Viťaz: Ortio – Jepišin, Golovkov, Katičev, Mozík, Stasenko, Jevsejenkov, S. Romanov – Švec-Rogovoj, Hrivík, Kokarev – Stoľarov, M. Aaltonen, A. Siomin – Makejev, Rendulič, Nikulin – Mojsejev, Potechin, Vyglazov
Slovan: Štěpánek – Sersen, A. Jánošík, Klok, M. Grman, É. Gélinas, Bačik, Meszároš – Řepík, M. Sukeľ, Červený – Lunter, Taffe, Jeglič – C. Bailey, Rau, Liška – Lamper, Chipchura, Baranov – M. Sloboda

Hlasy (zdroj: hcslovan.sk):

Vladimír Országh (hlavný tréner Slovana Bratislava): „Pre nás je to dnes ťažká porážka, od rovnakého súpera a rovnakým spôsobom, ako pred týždňom v Bratislave. Zápas sme mali opäť dobre rozohraný, v dvoch tretinách sme boli lepším tímom ako Viťaz. Vypracovali sme si dvojgólové vedenie. V tretej časti sme opäť doplatili na zbytočné chyby. Viťaz po nich vyrovnal a v predĺžení rozhodol v početnej výhode. Pre mňa ako trénera je neakceptovateľné, ak niektorí hráči chcú vyhrať, ale iní si prídu len zahrať.“

Rudolf Červený (útočník Slovana Bratislava a strelec dvoch gólov): „Úvod zápasu sme zvládli výborne, konečne sa nám podarilo dať aj góly a 40 minút sme boli lepší. Žiaľ, tretia tretina nám opäť nevyšla. Povedal by som, že sme sa snažili hrať rozumne, napriek tomu sme urobili chyby, vďaka ktorým súper vyrovnal a presilovka 4 na 3 v predĺžení často býva smrteľná.“

Michal Sersen (obranca Slovana Bratislava): „Zápas sme si opäť prehrali v podstate sami. Dve tretiny sme hrali výborný hokej. Súpera sme pustili iba do minima šancí. V tretej tretine sme im dovolili dvakrát skórovať po našich chybách. V predĺžení došlo k faulu za súperovou bránkou v útočnej tretine, čo by sa nemalo stávať a súper to dokázal dokonale využiť.“