Hokejisti Slovana podľahli tímu HK Soči, v tabuľke KHL figurujú na nelichotivom dvanástom mieste

KHL, HC Slovan Bratislava
Zľava: Alexander Polunin z HC Soči, Marek Čiliak a Ivan Švarný, obaja z HC Slovan Bratislava počas hokejového zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2018/2019 medzi HC Slovan Bratislava (Slovensko) - HC Soči (Rusko). Bratislava, 29. september 2018. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 29. septembra (WebNoviny.sk) – Hráči HC Slovan Bratislava nebodovali ani v treťom dueli domácej série v Kontinentálnej hokejovej lige, keď podľahli HK Soči 1:4. Ruský tím profitoval z vydareného začiatku stretnutia, pretože už v 7. min viedol o dva góly vďaka presným bekhendovým koncovkám Alexandra Polunina a Seana Collinsa.

Zverenci Vladimíra Országha boli dostatočne strelecky aktívni, ale často im viazla kombinácia a pred bránkou súpera sa nepresadzovali. Až v 33. min to zmenil Matúš Sukeľ, ktorý strelu z ľavého kruhu prekonal Konstantina Barulina.

Slovanisti siahali v priebehu tretej tretiny aj na vyrovnanie, no doplatili na slabú efektivitu. V 44. min opäť inkasovali, keď skóroval z brejku Dmitrij Archipov, a definitívnu bodku za stretnutím dal gólom do prázdnej bránky Damir Rachimullin.

Po trinástich vystúpeniach v aktuálnom ročníku nadnárodnej súťaže patrí „belasým“ s troma víťazstvami posledné dvanáste miesto v západnej konferencii. Ďalší duel základnej časti KHL odohrajú v piatok 5. októbra na ľade Salavatu Julajev Ufa, kde odštartujú šnúru štyroch duelov vonku. Následne nastúpia proti Barysu Astana, Sibiru Novosibirsk a Avangardu Omsk.

Kontinentálna hokejová liga

• sobota

HC Slovan Bratislava – HK Soči 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Góly: 33. M. Sukeľ (C. Rau, Meszároš) – 2. Polunin (Šmeľov, Bočarov), 7. Collins (D. Archipov, Šmeľov), 44. D. Archipov, 58. Rachimullin
Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše Ščitov (Soči) trest DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Belov, Naumov – Gordenko, Sysujev (všetci Rus.), 7411 divákov

Slovan: Čiliak – Sersen, É. Gélinas, Grman, Meszároš, Schaus, Švarný, Klok – Řepík, Taffe, Virta – M. Sukeľ, Bailey, Červený – Liška, Chipchura, C. Rau – Lamper, Hrnka, M. Lunter
Soči: Barulin – Jokipakka, Ščitov, Musin, Auvitu, Budkin, D. Alexandrov, Akmaľdinov, Zborovskij – Bočarov, Rosén, O’Dell – D. Archipov, Collins, Šmeľov – Kapustin, Točitskij, Polunin – Starkov, Tomilin, Rachimullin

Slovanu vôbec nevyšiel vstup do zápasu. Už v 2. min putoval na trestnú lavicu Casey Bailey a jeho vylúčenie potrestal ruský mladík Alexander Polunin, ktorý poslal puk bekhendom zblízka do poloodkrytej siete. O päť minút neskôr ho napodobnil Kanaďan Sean Collins, keď namieril rovnako z bekhendu nechytateľne pod brvno a zabezpečil hosťom dvojgólové vedenie. „Belasí“ odpovedali zvýšenou aktivitou, v 10. min si vytvorili tlak pri početnej výhode, ale ani celkovo štrnásť striel v úvodnom dejstve im nestačilo na prekonanie pozorného Kontanstina Barulina.

V úvode druhej tretiny unikol Adam Liška, jeho strela švihom z pravého kruhu však skončila na gólmanovi hostí. Zo strany bratislavského tímu to bolo na dlhú chvíľu všetko, čo vyvolalo piskot v hľadisku. Slovan odpovedal na negatívne reakcie fanúšikov prvým presným zásahom v 33. min. Chad Rau našiel v presilovke na ľavom krídle voľného Matúša Sukeľa, ktorý zakončil presne do pravého horného rohu bránky. V záverečných sekundách sa opäť dostal do úniku Liška, no aj v tomto prípade stroskotal na Barulinovi.

Bratislavčania v 44. min nezužitkovali obrovskú možnosť na vyrovnanie stavu, keď Rudolf Červený v presilovke trafil z tesnej blízkosti iba Barulina, a následne pykali. Vo vlastnom oslabení najskôr neuspel Stanislav Bočarov, no štyri sekundy po vypršaní trestu skóroval z brejku Dmitrij Archipov. V 52. min sa ocitol v podobnej príležitosti Bailey, v samostatnom nájazde však stroskotal na gólmanovi HK Soči. V závere skúsili domáci aj hru bez brankára, no nepochodili rovnako ako v utorok proti Spartaku Moskva. Skóre uzavrel strelou do opustenej siete Damir Rachimullin.

Hlasy

Matúš Sukeľ (útočník Slovana Bratislava): „Bohužiaľ, dnes nám to nevyšlo. Dostali sme v úvodnej tretine dva góly a potom sme už len doťahovali. Súpera sme prestrieľali, ale musíme byť dôraznejší v útočnom pásme a takisto v obrannej tretine, aby sme zbytočne neinkasovali. Po víťazstve vo Vladivostoku sme sa domov vrátili sebavedomí s cieľom natiahnuť víťaznú sériu, ale nezvíťazili sme ani v jednom z troch duelov.“

Jeff Taffe (útočník Slovana Bratislava): „Úvod zápasu sa pre nás vyvinul nešťastným spôsobom a celú prvú tretinu sme nehrali príliš dobre. Napriek tomu sme však stále mohli dosiahnuť víťazstvo. Frustrujúca bola pasáž za stavu 1:2, keď sme mohli vyrovnať v presilovke. Početné výhody nám však v ostatných dňoch nevychádzajú a tretí inkasovaný gól nás napokon stál zápas.“

Vladimír Országh (tréner Slovana Bratislava): „Mali sme veľmi zlý vstup do zápasu. Inkasovali sme rýchle dva góly a naša hra bola jeden veľký kŕč. Presilovky boli z našej strany katastrofálne. Jednu sme síce využili, ale nevieme si v nich vypracovať šance. Hra v nerovnovážnom počte momentálne rozhoduje zápasy a nám sa v nej nedarí. Ako keby sme sa báli urobiť niečo navyše s pukom. Je to škoda. Takto sa na domácom klzisku nebojuje. Musíme sa prebrať. Máme pár dní na premýšľanie. Mrzí ma, že nás ľudia prišli povzbudiť a my ich hrou vyháňame zo štadióna.“

Sergej Zubov (tréner HK Soči): „Na súpera sme sa dobre pripravili, pretože sme vedeli, že nás v domácom prostredí bude chcieť zatlačiť. Moji hráči podali kvalitný výkon, splnili taktické pokyny a neponúkli Slovanu veľa šancí na skórovanie. Chcem sa ospravedlniť za vylúčenie kapitána Ščitova do konca zápasu. Bolo to v emóciách a určite nechcel urobiť nič úmyselne.“