Hokejisti Slovana rozprášili Žilinu, Poprad znížil na 2:3

Slovan
Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v piatom zápase štvťfinále hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Slovan Bratislava - MsHK Žilina 8:2 a postúpili do semifinále. Bratislava, 16. marec 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 16. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava využili v piatok svoj prvý mečbal v sérii so Žilinou a vďaka víťazstvu 8:2, ktoré stanovilo konečný výsledok zápasovej konfrontácie na 4:1, sa môžu pripravovať na semifinále národného extraligového play-off.

„Belasí“ sa v piatok na domácom ľade vôbec neostýchali, na začiatku tretej minúty bolo už 3:0 a v podstate zostalo zodpovedať už len otázku konečného výsledku.

Na tento súboj nebude v dobrom spomínať hosťujúci brankár Johanes, ktorý nechytil ani jednu z úvodných troch striel Bratislavčanov a po 124 sekundách sa posadil na lavičku.

Prvú šancu na ukončenie série s Popradom naopak nevyužili Trenčania, keď pod Tatrami prehrali tesne 1:2. Hráči Dukly sa pritom presadili ako prví, domáci však v úvode druhej tretiny dokázali otočiť. V nedeľu sa séria presunie do Trenčína, v prípade víťazstva Popradu sa siedmy duel uskutoční na ľade „kamzíkov“ v utorok.

HC Slovan Bratislava – MsHK DOXXbet Žilina 8:2 (4:1, 3:1, 1:0) – konečný výsledok série: 4:1, Slovan postúpil do semifinále play-off

Góly: 1. M. Hudec (Kukumberg), 1. Bulík (M. Bakoš, D. Skokan), 3. Šatan, 12. M. Bakoš (D. Skokan, Bulík), 27. Švarný (Šatan, L. Hudáček), 30. M. Hudec (Kukumberg, M. Bartánus), 40. Šatan (Bulík, I. Ďatelinka), 48. M. Hudec (M. Bartánus, Kukumberg) – 20. D. Devečka (Róbert Huna, Richard Huna), 39. Richard Huna (Drevenák, Ďurkech)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko, Müllner – Šefčík, Výleta, 6346 divákov

Slovan: Karhunen – Švarný, Dobroň, I. Ďatelinka, P. Frühauf, Jerofejevs, Štajnoch, Jass, L. Kozák – L. Hudáček, Lipiansky, Šatan – Kukumberg, M. Bartánus, M. Hudec – D. Skokan, Bulík, M. Bakoš – Harvey, Preisinger, D. Buc

Žilina: Johanes (3. M. Laco) – D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Krčula, Staňo – P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – T. Sýkora, V. Nemec, Stupka – Smotrila, M. Drevenák, Drábek – Linet, Troliga, Kubiš

Slovan zilina

Domáci Slovan v úvode duelu „demontoval“ hostí zo Žiliny. Brankár Johanes nechytil ani jednu z prvých troch striel a v 3. min ho nahradil M. Laco. Skóre otvoril už v 28. sekunde M. Hudec, ktorý prestrelil gólmana súpera po prihrávke Kukumberga priamo z vhadzovania.

O ďalších 26 sekúnd viedli belasí už o dva góly, keď Bakoš potiahol puk poza bránku Žiliny, našiel voľného Bulíka a ten bez problémov prestrelil Johanesa. Vzápätí unikol hosťujúcej obrane Šatan, pred brankárom hostí si puk prehodil na bekhend a „padáčikom“ zvýšil už na 3:0.

Štvrtý gól Slovana pridal v 12. min Bakoš, ktorý ťažil z peknej prihrávky Skokana. Hosťom sa podarilo skorigovať 31 sekúnd pred prvou sirénou, voľný Devečka nedal Karhunenovi šancu.

Na radosť domáceho publika už na 5:1 upravil v 27. min Švarný, ktorého strelu od modrej tečoval za M. Laca žilinský útočník Smotrila.

O tri minúty neskôr potvrdil prevahu Slovana M. Hudec, keď jeho pokus z kruhu skončil za prekvapeným gólmanom hostí. Žilina znížila v 39. min, do streleckej listiny sa zapísal Richardd Huna strelou pomedzi betón Karhunena a jeho žŕdku.

Dvanásť sekúnd pred koncom II. tretiny zvýšil na 7:2 svojim druhým gólom v zápase Miroslav Šatan, keď sám pred žilinskou bránkou nezaváhal.

V tretej časti Slovan umnou hrou držal Žilinčanov na dištanc a belasí hrali skôr na krásu. Popri tom si vypracovali viacero šancí, strelili však už len jeden gól. V 48. min skompletizoval hetrik Michal Hudec a stanovil na konečných 8:2 pre Bratislavčanov.

Jan Neliba (tréner Slovana): „Žilina bola zdatným súperom, majú dobrý útok. Zápas nám vyšiel, rýchlo sme získali vedenie. Mali sme tam však výpadok a nebyť skvelého Karhunena, mohla byť aj dráma.“

Milan Jančuška (tréner Žiliny): „Nemôžem byť spokojný s výsledkom. Katastrofálny začiatok určil priebeh zápasu. V úvode sme urobili hrubé individuálne chyby a to nás stalo celý zápas. Slovan bol lepší vo všetkých herných činnostiach. Okrem prvých troch zápasov, v ktorých sa nám darilo, nám súboje nevyšli.“

HK Poprad – Dukla Trenčín 2:1 (0:1, 2:0, 0:0) – stav série: 2:3

Góly: 22. A. Kroták (Fabian), 23. R. Rapáč (Škovira, Fabian) – 17. A. Šťastný (J. Gašparovič, M. Daňo)

Vylúčení: 8:12 na 2 min, navyše Kaláber (tréner Trenčína) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R.Lauff, J.Konc – M.Korba, Mir.Valach, 3 080 divákov

Poprad: Melicherčík – Pentikäinen, R. Suchý, Kovačevič, D. Kramár, Fabian, Malina, Tavželj – Vandas, Koskinen, Kuľha – P. Svitana, Balán, Vaic – Škovira, A. Kroták R. Rapáč – Svačina, Strömberg, S. Takáč – Homa

Trenčín: V. Kováč – M. Biro, Gabriš, Hlubuček, Nemčík, E. Bednár, Trefný, M. Imrich, Nechala – P. Fabuš, Melichárek, Pardavý – M. Daňo, A. Šťastný, J. Gašparovič – Tybor, R. Tvrdoň, Sojčík – O. Mikula, M. Filo, P. Kopecký

Zilina poprad

Domáci nastúpili s imperatívom zvíťaziť už aj s nedoliečeným Krotákom a bol to práve popradský kapitán, ktorý v 4. minúte takmer otvoril skóre.

Trenčania však „kamzíkom“ nedovolili dostať sa do úvodného tlaku a vstup do duelu si postrážili. Ani v ďalšom priebehu sa Podtatranci nevedeli dostať do útočného tlaku, trenčianska defenzíva i v oslabeniach pracovala ako hodinky a domácich takmer k ničomu nepustila.

Podtatranci dokonca opečiatkovali žŕdku, no svojou šancou pohrdli a v 17. minúte pykali. Po strele spoza obrancu namieril do siete Šťastný a poslal vojakov do vedenia – 0:1.

Poprad sa nevzdal, v 22. minúte zobral veci do vlastných rúk kapitán Kroták a prekonal Kováča – 1:1. Prešlo len 67 sekúnd a Rapáč zrazu švihom dostal Poprad do vedenia. Mužstvám išlo o veľa a hráči boli vyhecovaní až na maximum, čo vyústilo k mnohým šarvátkam a vylúčeniam. Dukla mohla vyrovnať Tyborom, či Sojčíkom, ale Melicherčík odolal.

Vyrovnaný a emóciami nabitý hokej pokračoval aj v tretej časti. Šance sa rodili na oboch stranách a Kováč i Melicherčík sa museli mať na pozore. V 50. minúte sa hostia takmer radovali, poloprázdnu bránu však po Pardavého prihrávke Fabuš minul. V záverečných minútach Dukla vsadila všetko na jednu kartu, vysunula forčeking a zvýšila útočné snaženie, ktoré malo vyústiť v jediný cieľ – vyrovnať.

Gól však po tlaku Balánovho útoku mohol padnúť práve na opačnej strane, Kováč držal Trenčín nad vodou. V poslednej minúte si Trenčania vyžiadali oddychový čas, odvolali gólmana, no vďaka vylúčeniu obrancu Bira a trénera Kalábera za hodenie predmetu na ľadovú plochu dohrávali posledné sekundy len v trojici.

Reakcie:

Ladislav Svozil (tréner Popradu): „Stretnutie bolo od začiatku vyrovnané. Chceli sme si vytvoriť tlak, Trenčín však bol v osobných súbojoch dôrazný a ťažko sme sa presadzovali. Po prvej tretine sme si v šatni povedali, že musíme zvýšiť početnosť streľby. Hneď naše dve strely na začiatku druhej časti skončili v bráne a dostali sme sa do vedenia. Do konca zápasu ostávalo ešte veľa času a aj šancí bolo mnoho. Sme radi, že sme to zvládli. Do Trenčína ideme s tým, že sa chceme do Popradu ešte vrátiť.“

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): „Dnes sme odohrali veľmi dobrý zápas. Od začiatku sme mali dobré nasadenie. Bolo to o prvom góle, ten sme strelili my. Na začiatku druhej tretiny sme poľavili a dostali sme dva góly z diaľky. Aj naďalej sme sa snažili byť aktívny. Vypracovali sme si šance, ale nepremenili sme ich. Nevadí, podali sme dobrý výkon. Pozeráme sa na nedeľu a budeme chcieť sériu rozhodnúť.“