USA - Lotyšsko
Hráč USA Cam Atkinson strieľa víťazný gól do siete Lotyšska počas zápasu B-skupiny majstrovstiev sveta. Herning, 10. mája 2018. Foto: SITA/AP

KODAŇ 10. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti reprezentácie USA zvíťazili nad hráčmi Lotyšska 3:2 po predĺžení v štvrtkovom stretnutí v Herningu v rámci základnej B-skupiny na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku.

Američania uspeli aj vo svojom štvrtom stretnutí na tohtoročnom svetovom šampionáte, v predchádzajúcich dueloch zdolali Nemecko 3:0, Dánsko 4:0 a Kanadu 5:4 po predĺžení. Lotyši prehrali svoj druhý zápas na MS, po štyroch odohraných meraniach síl majú na konte 6 bodov.

Skóre stretnutia otvoril v 12. min americký útočník New Yorku Rangers Chris Kreider. Lotyši vyrovnali v 18. min zásluhou Uvisa Balinskisa a v 24. min skóre otočili, presadil sa Andris Džerinš. Spojené štáty v 38. min vyrovnali na 2:2, skóroval Colin White. Duel dospel do predĺženia, v ktorom uspeli hráči USA. O ich víťazstve rozhodol v presilovej hre Cam Atkinson.

Američanov čaká ďalší duel v piatok o 20.15 h proti Kórejskej republike, Lotyšsko sa stretne v sobotu o 12.15 h s Nemeckom.

MS v hokeji 2018  (B-skupina)

• Herning

USA – Lotyšsko 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 12. Kreider (DeBrincat, D. Larkin), 38. C. White (DeBrincat, P. Kane), 62. Atkinson (J. Gaudreau, P. Kane) – 18. Balinskis (Blugers, Rihards Bukarts), 24. Dzerinš (Indrašis, Roberts Bukarts)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Olenin (Rus.) – Goľak (Biel.), Malmqvist (Švéd.), 5215 divákov