Hokejisti z Orange 20 utrpeli najvyššiu prehru v sezóne

HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina
Zľava: Peter Bartoš a Oliver Jokeľ z Košíc tešiac sa z gólu v zápase 11. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - MsHK DOXXbet Žilina. Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 17. októbra (WEBNOVINY) – Výsledky 13. kola hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014.

Hokej – Tipsport extraliga 2013/2014 – 13. kolo:

MsHK DOXXbet Žilina – HK Orange 20 9:0 (3:0, 5:0, 1:0)

Góly: 12. A. Lipovský (Čavrk, Niník), 13. Drevenák (F. Macejka, Linet), 18. R. Tomas (Kalla), 25. R. Tomas (D. Buc, Rúfus), 27. Valášek (Drevenák), 31. R. Tomas (D. Buc, Klouda), 33. F. Novák (Kalla, Dlouhý), 39. T. Varga (Dlouhý, Čavrk), 45. F. Novák (T. Varga)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Holienka, Valach, 961 divákov

Žilina: M. Laco – Rúfus, Marcel Šterbák, Dlouhý, Niník, Ostrčil, Bajaník, od 41. min Sluka – R. Tomas, Klouda, D. Buc – F. Macejka, Linet, Drevenák – T. Varga, Kalla (41. Jarab), F. Novák – Čavrk, Valášek, A. Lipovský

Orange 20: R. Sabol (27. Pajpach) – Valjent, E. Černák, Luža, Gachulinec, Dinda, Predajniansky, Bačik, Rusina – Šimun, Kolena, Minárik – Horanský, Gašpar, P. Koyš – K. Horvát, Dominik Rehák, Rzavský – Tibenský, Mlynčár, Schroner

Ján Neliba (tréner MsHK DOXXbet Žilina): „Bol som sa v stredu pozrieť na zápase ´dvadsiatky´ v Bratislave a nabádal som hráčov, aby nepodcenili tento duel. Výsledok hovorí za všetko. Som spokojný, že po sérii piatich prehier sa nám podarilo zvíťaziť. Na ľade sme dominovali, mali sme lepší prechod do útočného pásma, ako aj zakončenie.“

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): „Musím uznať, že Žilina odohrala veľmi dobré stretnutie. Bola efektívna v zakončení, naši brankári dostávali góly pod hornú žŕdku. Naši hráči mali snahu, ale nestačilo to na súpera. Keď sme už prehrávali vyšším rozdielom, začali sme robiť individuálne chyby. Výsledok je dosť krutý, ale domáci určite uspeli zaslúžene.“

I. tretina

Žilinčania sa do slovenskej „dvadsiatky“ pustili s chuťou. V tretej minúte po prvý raz ohrozil brankára Sabola domáci Varga. Hostia nevyužili početnú prevahu pri vylúčení Ostrčila, Černák sa dvakrát nepresadil pred Lacom. Potom už prišli žilinské chvíle. V 12. min akciu Niník – Čavrk zakončil Lipovský a otvoril skóre stretnutia. O dve minúty prekonal gólmana hostí novozvolený žilinský kapitán Drevenák – 2:0. V závere prvej tretiny mali Žilinčania viac ako jeden a pol minúty početnú prevahu piatich proti trom – nová tvár v žilinskom drese Tomas zvýšil na 3:0.

II. tretina

Ten istý hráč sa presadil v úvode druhej tretiny, keď pri avizovanom treste zľava prekonal Sabola. Keď Valášek pridal piaty gól MsHK DOXXbet, gólmana hostí Sabola vystriedal v bránke Pajpach. „Vlci“ však pokračovali v streleckých hodoch – v 31. min bol vylúčený Šimun a Tomas svojim tretím gólom v dueli zvýšil už na 6:0. V 33. min skóroval Novák a v predposlednej minúte prostrednej časti Varga upravil už na 8:0.

III. tretina

V 45. min sa ocitol pred brankárom hostí Novák, ktorý nezaváhal – 9:0. V 53. min domáci útočník Čavrk korčuľoval sám na Pajpacha, ale ako keby sa bál dosiahnuť desiaty gól Žiliny. V závere Orange „20“ mohol korigovať výsledok pri vylúčení Sluku, ale nestalo sa. Nakoniec mladí hokejisti utrpeli najvyššiu prehru v tejto sezóne.