Hokejistky medzi elitu nepostúpia, nestačili na Japonky

Slovensko - Japonsko
Sprava: Hráčka Slovenska Viktória Ihnatová, brankárka Slovenska Zuzana Tomčíková a hráčka Japonska Ami Nakamura počas finále olympijskej kvalifikácie žien v zápase Slovensko – Japonsko. Poprad, 8. február 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

STAVANGER 12. apríla (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia žien neuspela vo svojom štvrtom vystúpení na turnaji A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v nórskom Stavangeri, keď v piatok popoludní prehrala s výberom Japonska 3:5 a prišla o šancu postúpiť späť do elitnej kategórie.

Slovenky pod vedením trénera Imricha Antala z doterajších štyroch duelov na turnaji nazbierali šesť bodov, o štyri menej ako líderky z Japonska. Piatkový duel rozohrali lepšie japonské reprezentantky a viedli 2:0. Hokejistky SR dosiahli v druhej dvadsaťminútovke priebežný obrat gólmi Kapustovej, Mihálikovej a Ihnaťovej, ale v III. tretine zaznamenali tri presné zásahy ich súperky.

Slovenky sa s MS rozlúčia sobotňajším duelom proti domácim Nórkam (19.30 h).

Výsledky – piatok:

Japonsko – Slovensko 5:3 (2:0, 0:3, 3:0)

Góly: 8. Jonejamová, 9. Sakagamiová (Osawová, Kubová), 47. Jonejamová (Sakagamiová, Osawová), 50. Šišiučiová (Toková, K. Aokiová), 60. Kubová (Hiranová) – 26. Kapustová (Pravlíková, Sroková), 30. Miháliková, 34. Ihnaťová (Čulíková)

Vylúčené: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Guayová (USA) – Ivanovová (Rus.), Nygardová (Nór.), 83 divákov

Japonsko: Nakaokuová – K. Aokiová, Takeučiová, Toková, Suzukiová, Koikeová, Horiová, Kondová – Osawová, Sakagamiová, Kubová – Terašimová, Hiranová, Nakamurová – Jamaneová, A. Aokiová, Ukitová – Adačiová, Fudžimotová, Šišiučiová – Jonejamová

Slovensko: Tomčíková – Kežmarská, Lalíková, Matejová, Ihnaťová, Brémová, Čurmová, Žitňanská, Ráková – Kapustová, Miháliková, Pravlíková – Herichová, Džurňáková, Gapová – Lučová, Veličková, Čulíková – Sroková, Fortunová, Mikesková

Imrich Antal (tréner SR ženy): „Mali sme zlý vstup do stretnutia. V šatni sme si pred začiatkom povedali, že budeme hrať jednoducho, jednou hráčkou napádať, ale v zápase sme to absolútne nedodržali. Po dvoch hrubých individuálnych chybách sme inkasovali rýchle góly a nevyzeralo to s nami dobre. Preto sme si zobrali oddychový čas. Potom sa hra vyrovnala. Do druhej tretiny sme vstupovali s tým, že nemáme čo stratiť, dievčatá hrali oveľa lepšie a podarilo sa im otočiť vývoj stretnutia. Žiaľ, v tretej tretine sme sa dopustili takých chýb, ako v úvode. Dovolím si povedať, že sme si zápas prehrali sami. Pokiaľ hrá zápas pätnásť hráčok a pokiaľ všetkých pätnásť hráčok nedodrží to, čo si povieme v kabíne, tak nemôžeme byť úspešní. Zo štyroch japonských gólov sme si dali tri sami, len pri presilovke si gól vypracovali

Rakúsko – Lotyšsko 5:2 (3:0, 0:2, 2:0)

Nórsko – Dánsko 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

1. Japonsko 4 3 0 1 0 12:5 10

2. Dánsko 4 2 1 0 1 9:8 8

3. Rakúsko 4 2 0 1 1 13:11 7

4. Slovensko 4 2 0 0 2 11:10 6

5. Nórsko 4 1 1 0 2 13:11 5

6. Lotyšsko 4 0 0 0 4 8:21 0