Hokejistky prehrali s Dánskom prvý zápas na šampionáte

Hokejistky

STAVANGER 7. apríla (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia žien prehrala vo svojom úvodnom stretnutí na turnaji A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v nórskom Stavangeri s Dánskom tesne 1:2.

Slovenky neodplatili súperkám prehru z februárovej olympijskej kvalifikácie z Popradu.

Skóre zápasu otvorila v 6. min v presilovke Jakobsenová, o päť minút neskôr zvýšila Jensenová na 2:0.

Jediný gól Sloveniek strelila Anna Džurňáková v presilovke v 30. min. Po dni voľna čaká na slovenské hokejistky v utorok 9. apríla súboj s Japonskom.

„Výsledok je síce identický s tým z olympijskej kvalifikácie, ale dnes sme mali oveľa viac z hry, oveľa viac príležitostí. Dovolím si povedať, že sme boli o čosi lepším družstvom, no trápili sme sa v koncovke. Za stavu 0:0 sme nevyužili dve vyložené šance, následne sme po dvoch našich chybách inkasovali. V druhej tretine sme dominovali, dosiahli sme kontaktný gól, ale z nášho tlaku sme už ďalší nepridali. V záverečnej tretine mala Kapustová na hokejke tri ´tutovky´, Čulíková v presilovke netrafila odkrytú bránku. Dánky boli síce strelecky v zápase aktívnejšie, ale vyložených príležitostí sme mali viac. Žiaľ, dali sme len jeden gól a s tým sa v hokeji nezvykne vyhrávať. Mrzí ma to, lebo dievčatá sa snažili a minimálne bod si za dnešný výkon zaslúžili. V pondelok máme voľno, zrejme absolvujeme len ´suchý´ tréning a pripravíme sa na Rakúšanky,“ uviedol pre HockeySlovakia.sk reprezentačný tréner žien SR Imrich Antal.

Výsledok:

Dánsko – Slovensko 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 6. Jakobsenová (Henriksenová), 11. N. Jensenová (Gregersenová) – 30. Džurňáková (Matejová)

Vylúčené: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Guayová (USA) – Nygardová (Nór.), Schipperová-Poeterayová (Hol.), 93 divákov

Dánsko: K. L. Nielsenová – Frandsenová, Olaussonová, Deningová, Langsagerová, Jacquetová – Gregersenová, Perssonová, N. Jensenová – Henriksenová, Ostergaardová, Weisová – Russellová, Ernstová, Andersenová – M. B. Nielsenová, J. Jensenová, Hansenová – Jakobsenová, Gludová

Slovensko: Tomčíková – Kežmarská, Lalíková, Matejová, Ihnaťová, Brémová, Čurmová, Žitňanská – Kapustová, Miháliková, Pravlíková – Herichová, Džurňáková, Gapová – Lučová, Veličková, Čulíková – Ráková, Fortunová, Mikesková – Sroková