Hokejistky zdolali na Turnaji štyroch krajín Francúzky 2:0

Hokejistky trénovali v Bratislave
Tréning slovenských hokejistiek pred odchodom na Majstrovstvá sveta žien do USA. Foto: SITA/Marián Peiger

POPRAD 13. decembra (WEBNOVINY) – Slovenské hokejové reprezentantky zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí na Turnaji štyroch krajín v Poprade nad Francúzskom 2:0.

O obidva góly slovenského výberu sa postarala ľavá krídelníčka Jana Kapustová, ktorá sa presadila najprv v oslabení v úvode prvej tretiny a druhý presný zásah pridala v presilovej hre v 49. minúte.

Sezónu sme začali zle, preto nás toto víťazstvo teší. Francúzky patria k našim pravidelným súperkám, dobre korčuľujú. Dnes rozhodovala hra v nerovnovážnom stave – jeden gól sme dali v oslabení a jeden v presilovke. Máme ešte na čom pracovať, dnes nás podržala brankárka Tomčíková. Dúfam, že toto víťazstvo dievčatám pomôže v ďalších zápasoch,“ uviedol pre web SZĽH tréner Miroslav Karafiát a Jana Kapustová ho doplnila: „Z gólov mám radosť, ale jednoznačne viac teší prvé víťazstvo v sezóne. Aj keď sme počas sezóny neboli ešte v kompletnom zložení, víťazstvo nás povzbudí. Turnaj v Poprade je pre nás dobrou skúškou, keďže je tu úzke klzisko a vo februári tu budeme bojovať v olympijskej kvalifikácii.“

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí na Turnaji štyroch krajín v hokeji žien v Poprade:

Slovensko – Francúzsko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 3. J. Kapustová, 49. J. Kapustová (Karafiátová, Gápová)

Vylúčené: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 163 divákov

Rakúsko – Česko 2:8 (0:2, 1:3, 1:3)