Hokejová extraliga prežíva, Piešťany zvažujú rakúsku EBEL

ŠHK 37 Piešťany
Radosť hráčov ŠHK 37 Piešťany počas semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy medzi HKM Zvolen - ŠHK 37 Piešťany. Foto: SITA/Ján Viazanička

PIEŠŤANY 12. apríla (WEBNOVINY) – Účastník hokejovej Tipsport extraligy ŠHK 37 Piešťany, ktorý vo svojej nováčikovskej sezóne skončil na 4. mieste, zvažuje odchod do rakúskej nadnárodnej súťaže EBEL.

Na Považí o lige, v ktorej účinkujú aj tímy z Česka, Slovinska, Maďarska a Chorvátska, hovorili už pred rokom. V súčasnosti sa tieto úvahy obnovili.

Odpoveď na otázku prípadného prestupu do inej súťaže je podľa prvého muža piešťanského hokeja Jaroslava Lušňáka zložitejšia a ťažká.

„V rukách máme vyjadrenie výkonného výboru, ktoré je z pohľadu nášho vstupu do EBEL negatívne. Ale ešte nie je všetkému koniec, chceme o tom hovoriť. Veľmi veľa záleží na tom, ako bude vyzerať naša extraliga. Na rovinu si musíme povedať, že naša najvyššia súťaž prežíva. Doslova len prežíva. Nie preto, že ľudia nevedia robiť hokej, nie preto, že nemáme dobrých hráčov, alebo preto, že nevieme hokej hrať. V žiadnom prípade. To dokážeme a hráčov máme. Ale prežíva ekonomicky. Skutočne, dnes je to len na vôli kamarátov a pár ľudí, ktorí vám peniaze dajú len a len preto, aby sa aspoň nejaký hokej hral. Preto som hovoril, že je dôležité, ako bude vyzerať naša extraliga. Ak by mala ísť takto ďalej, tak neviem, neviem. Ja sa nebojím práce ani zodpovednosti, nechcem ustupovať, ale tohto sa bojím. Ekonomickej stránky našej extraligy. Neviem, čo s ňou bude ďalej,“ uviedol v rozhovore pre hokejportal.net Jaroslav Lušňák.

V Piešťanoch chcú prípadným vstupom do EBEL uchrániť všetky investície do tamojšieho hokeja. „Pri súčasnom trende sme o dva roky v rovnakých vodách ako ostatné extraligové kluby, a to by sme neradi,“ doplnil pre hokejportal.net Jaroslav Lušňák.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŠHK 37 Piešťany