Hokejová reprezentácia začala v Košiciach ďalší kemp

Hokej
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

KOŠICE 2. apríla (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia začala v pondelok druhý týždeň spoločnej prípravy na majstrovstvá sveta.

Po prvom týždni v Piešťanoch sa národný tím SR presunul do Košíc, kde v piatok 6. apríla a o deň neskôr odohrá dva prípravné súboje proti tímu Dánska. Reprezentačný tréner Vladimír Vůjtek má v Košiciach od pondelka k dispozícii 24 hráčov, novou tvárou je útočník Atlantu Mytišči Branko Radivojevič.

V stredu sa k tímu pridá aj obranca fínskeho mužstva Ässät Pori Kristián Kudroč. Hráči, ktorí ukončili minulotýždňový kemp v Piešťanoch, nechýbajú ani v Košiciach. Po pondelkovom popoludňajšom zraze absolvuje reprezentačný tím v Steel aréne od 17.00 h tréningovú jednotku.

„Pricestovali všetci okrem Kudroča, ten sa k mužstvu pripojí v stredu. Uvidíme, ako dopadne český Liberec, možno príde aj Milan Bartovič, ale to až o týždeň. Samozrejme, sledujeme zámorie a ďalšie mužstvá, ktoré ešte hrajú, napríklad Hrušku v Brne. A potom budeme čakať na slovenských finalistov,“ povedal na pondelkovom zraze v Košiciach tréner Vladimír Vůjtek.

V Rusku bude káder obmenený

„Každé mužstvo na MS už má svoju kvalitu, Dáni v minulosti potrápili viacero favoritov vrátane Česka. Na každý zápas je potrebné sa sústrediť a pripraviť stopercentne. Musíme hrať zodpovedne dozadu, o čo sme sa snažili počas celej sezóny. Z toho chceme vyrážať do brejkov a dávať góly. Chceme v tomto pokračovať aj na majstrovstvách sveta. Atmosféra je dobrá, aj keď chlapci vedia, že na šampionát nepôjdu všetci. Preto sa musia dôkladne pripravovať. O týždeň do Ruska už trochu obmeníme káder, ale len dvoch či troch hráčov. Viac nie, pretože zahraničné súťaže sa ešte hrajú,“ pokračoval na margo súpera.

Radivojevič
Foto: Ilustračné foto SITA/Ľudovít Vaniher

Pre Radivojeviča sa klubová sezóna skončila po vypadnutí Atlantu v semifinále Západnej konferencie KHL s Petrohradom. Po skončení si pár dní oddýchol a vybavil si povinnosti v Rusku. „Verím, že v Košiciach odohráme zaujímavé zápasy a zvíťazíme v nich. Po skončení klubovej sezóny sa cítim dobre, teším sa na tréningy s národným tímom. To, že už ide o miesta pre MS, nie je pre nás stres, v prvom rade musíme vytvoriť dobrú partiu, aby to všetko fungovalo. Lídrami nemôžu byť jednotlivci, to musia byť všetci, základ je dobrá partia. Šampionát je ešte ďaleko,“ poznamenal po príchode do Košíc Branko Radivojevič, ktorý vynechal minulotýždňové sústredenie v Piešťanoch.

Jeho klubový spoluhráč v Atlante Mytišči Richard Stehlík sa k tímu pridal skôr. „Prichádzam neskôr, lebo som zostal v Rusku, aby som absolvoval vyšetrenia ramena. S lícnym nervom už je všetko v poriadku. Navyše som musel ešte odovzdať byt a podobné veci,“ prezradil Radivojevič.

Situácia s brankármi sa vykryštalizovala

Už počas týždňa v Piešťanoch sa vykryštalizovala aj situácia s brankármi. Už pred zrazom bolo jasné, že sezóna sa skončila pre Rastislava Staňu, v úvode týždňa sa zo zdravotných dôvodov ospravedlnil aj Ján Lašák a v strede kempu zasa prišlo zo zámoria z Montrealu zamietavé stanovisko od Petra Budaja. Do majstrovstiev sveta tak budú k dispozícii Peter Hamerlík, Július Hudáček a Ján Laco. Zmena by nastala iba v prípade predčasného vypadnutia St. Louis v zámorskej NHL a príchodu Jaroslava Haláka.

Ani jeden z tria nominovaných gólmanov doteraz na šampionátoch nechytal, Hamerlík s Hudáčkom boli v minulosti trojkami v tíme. „Odchytali všetky tohtosezónne turnaje, ani jeden z nich vyslovene nesklamal. Veríme im. Od začiatku sezóny sme deklarovali, že stavíme predovšetkým na európskych brankárov. Všetci traja majú dostatok skúseností a veria si. Raz musia dostať aj oni šancu,“ povedal Vladimír Vůjtek.

Káder slovenskej hokejovej reprezentácie na sústredenie v Košiciach:

Brankári: Peter Hamerlík (HC Oceláři Třinec, ČR, počet reprezentačných zápasov 8 / gólov 0), Július Hudáček (Södertälje SK, Švéd., 6/0), Ján Laco (Lev Poprad, SR/KHL, 6/0)

Obrancovia: Ivan Baranka (Spartak Moskva, Rus./KHL,48/3), Michal Grman (HC 05 Banská Bystrica, 2/0), Ivan Jankovič (HK 36 Skalica, 0/0), Peter Mikuš (HC Mountfield České Budějovice, ČR, 12/0), Richard Stehlík (Atlant Mytišči, Rus./KHL, 73/2), Michal Sersen (HC Sparta Praha, ČR, 31/2), Tomáš Starosta (Jugra Chanty-Mansijsk, Rus./KHL, 106/3), René Vydarený (HC České Budějovice, ČR, 63/3), Kristián Kudroč (Ässät Pori, Fín., 21/1)

Útočníci: Mario Bližňák (HC Sparta Praha, ČR, 7/0), Martin Cibák (Neftechimik Nižnekamsk, Rus./KHL, 47/6), Peter Galamboš (MHC Mountfield Martin, 0/0), Marcel Hossa (Dinamo Riga, Lot./KHL, 87/24), Marek Hovorka (Rytíři Kladno, ČR, 5/0), Milan Kytnár (HPK Hämeenlinna, Fín., 0/0), Patrik Lušňák (HK 36 Skalica, 4/0), Juraj Mikúš (TPS Turku, Fín., 45/8), Štefan Ružička (Spartak Moskva, Rus./KHL, 36/13), Tomáš Surový (CSKA Moskva, Rus./KHL, 65/11), Ján Sýkora (HC 05 Banská Bystrica, 2/0), Rastislav Špirko (Lev Poprad, SR/KHL, 15/2), Branko Radivojevič (Atlant Mytišči, Rus./KHL, 81/9).

Realizačný tím:

Otto Sýkora (generálny manažér), Vladimir Vůjtek (tréner), Peter Oremus (asistent trénera), Daniel Makoni (tréner brankárov), Jozef Kubašovský (lekár), Roman Švantner (kondičný tréner), Branislav Prokop (masér), Rastislav Ladecký (masér), Michal Hrtús (masér)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branko RadivojevičIvan BarankaJán LacoJán LašákJán SýkoraJúlius HudáčekJuraj MikušKristián KudročMarcel HossaMarek HovorkaMário BližňákMartin CibákMichal SersenMilan BartovičMilan KytnárPeter HamerlíkPeter MikušPeter OremusRastislav ŠpirkoRené VydarenýRichard StehlíkŠtefan RužičkaTomáš StarostaTomáš SurovýVladimír Vůjtek
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia