Hokejový klub v Liptovskom Mikuláši po prvý raz vykázal zisk

MHk 32 Liptovský Mikuláš
Michal Ďurný počas siedmeho zápasu play-off I. ligy medzi ŠHK 37 Piešťany - MHk 32 Liptovský Mikuláš. Foto: SITA/Ladislav Novák

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 27. septembra (WEBNOVINY) – Liptovskomikulášsky mestský hokejový klub po prvýkrát v histórii vykázal zisk.

Za zúčtovacie obdobie od júna 2012 do júna 2013 zaznamenal stopercentne mestský klub pôsobiaci v druhej najvyššej súťaži kladný výsledok hospodárenia viac ako 133-tisíc eur. Podľa predsedu predstavenstva klubu Jerguša Baču k pozitívnym číslam prispelo zníženie nákladov o takmer 194-tisíc eur, teda o viac ako tretinu.

„Významným prvkom vo finančnej konsolidácii je dotácia na činnosť od mesta vo výške 210-tisíc eur, čo predstavuje 42 percent príjmov, zvyšok sú finančné prostriedky získané od reklamných partnerov. Taktiež sa nám podarilo vyrovnať väčšinu podlžností. Niektoré nám síce ešte zostali, ale verím, že v budúcom zúčtovacom období sa nám ich podarí dotiahnuť a v nasledujúcich rokoch budeme hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom,“ povedal Bača.

Dlhy klubu od júna 2012 poklesli z vyše 200-tisíc na takmer 83-tisíc eur, čo je zníženie o 59 percent. Podľa predsedu dozornej rady klubu Milana Trnovského ešte nie je všetko zažehnané.

„Akciová spoločnosť MHk 32 Liptovský Mikuláš vykazuje osemročnú stratu, na ktorej budeme musieť ešte popracovať, ale dá sa povedať, že z toho najhoršieho sme vonku. K dispozícii mám už aj čísla k 31. augustu 2013, ktoré podľa výkazu ziskov a strát za posledné tri mesiace hovoria o zisku osemtisíc eur,“ povedal Trnovský.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom